Telefonunuzu yanınızdan ayıramıyorsunuz,deniz kenarına indiniz.Fakat denizde, güneşin altında, kumlu bir plajda veya havuz kenarında telefonunuzun başına bir kaza gelme olasılığı çok yüksektir. Sorun şu ki parlak güneş, sıcak kum, muhteşem deniz ne yazık ki elektronik cihazlarda tahribat yaratabilir. İşte size telefonunuzu korumanın yöntemleri;

Reklam ucuz duvar kağıdı

Sıcaklığı Yen

Aşırı sıcak bir günde güneş yukarıdan aşağıya şiddetli bir şekilde vurur ve kum aşağıdan sıcaklığı yayar.Telefonunuz da sıcaklığa maruz kaldığında, bu ısı ekranı kırabilir, bataryayı boşaltabilir ve hatta telefonu patlatabilir. Bu yüzden cihazınızı korumak için  doğrudan güneş ışığından uzak tutun ve bir yerde kapalı tutun.Örneğin bir havlu altına koyabilir veya üzerine bir t-shirt atabilirsiniz ya da çantanızda muhafaza edebilirsiniz ki, sıcaklığa maruz kalmasın.

Aktif olarak telefonunuz kendi ısısını üretebilir. Mobil oyunlar gibi güç gerektiren uygulamaları kapatın. Bir ısı uyarısı alırsanız ( veya telefonunuzun aşırı ısındığını fark etmeniz halinde) konumunuzu, Wi-Fi’yı kapatmayı deneyin. Cihazınızı uçak moduna geçirin ya da soğuyana kadar kapatın. Aşırı ısınması halinde ise bir soğutucuya (soğutucu kuru bir alan olması koşuluyla) birkaç dakikalık bir süreyle yerleştirebilirsiniz. Orada çok uzun süre kalmamalı, çok fazla ısı cihazınıza zarar vereceği gibi, çok fazla soğukta cihazınızı tahrip edebilir.

Kumdan Uzak Tutun

Kum her zaman mevcut olan köşelere gizlice girmeyi başarır ve telefonunuz bu olguya  karşı bağışık değildir. Kum telefonunuzun içine girip, bağlantı noktalarına zarar verebilir. Kum,telefonunuzun bağlantı noktalarından dışarıda kalsa bile, ekranı çizebilir. Onları ucuz plastik bir itici ile çekmeyi deneyebilirsiniz.

Sudan Koru

Deniz suyu,temiz sudan daha fazla korozyonu hızlandırır. Suya dayanıklı bir telefonunuz olsa bile, ona bir dalganın vurmasını istemezsiniz.Telefonunuzu düzgünce sıçrayan sudan korumanın en kolay ve en ucuz yolu ise Ziploc çantasıdır.Telefonunuzu içine atın, mümkün olduğunca sıkın ve fermuarını kapatın.

Böylelikle su ve kum tanelerinin içeriye girmesini engelleyeceksiniz.Telefonunuzun parmak izi algılayıcısı çalışmayabilir. Ancak şifrenizi girdikten sonra ögelere dokunmadan telefonda hızlıca dolaşabilir, yazabilir ve sohbet edebilirsiniz. Bu ayrıca güneş kremi ve tuzlu parmaklarınızdan da ekranın güvenliğini koruyabilirsiniz. Eğer daha da güvence altına almak istiyorsanız,su geçirmez bir kasaya yatırım yapın. DryCase ve LifeProof gibi daha yapılandırılmış seçeneklere kadar telefonunuzu ideal bir şekilde koruma altına alabiilrsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir