Türkiye genelinde vaka sayısı 37 binleri buldu. Bu kapsamda ise çok yüksek riskli iller kategorisinde yer alan Aksaray’da birkaç haftadır diğer şehirlerden farklı olarak tam kapanma uygulanıyor. 2. bir güncellemeye kadar devam edecek uygulamada bakkallar, manavlar, parklar dahil olmak üzere her yer kapalı tutuluyor.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, salgını kontrol altına almaya başladıklarını söyleyerek, “Doğru yolda ilerliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Aksaray’da ‘tam kapanma’ olumlu sonuç vermeye başladı

Aksaray'da Tam Kapanma Sonuclarini Vermeye Basladi

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, koronavirüs risk haritasına göre, ‘çok yüksek riskli’ kategoride bulunan kentte, alınan ilave tedbirlerin olumlu sonuçlar vermeye başladığını bildirdi. Aydoğdu, Valilik’te gerçekleştirilen İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, ülkenin ve şehrin hassas bir dönemden geçtiğini belirtti.

81 ilde artış görülüyor

Aydoğdu, açıklamasında, “Mutasyona uğrayan virüsle yeni vaka sayıları artışa geçti. Bu artış Aksaray’da da görüldü. 20-26 Mart tarihleri arasını kapsayan veriler incelendiğinde haftalık vaka sayılarında 81 ilde artış görülüyor.

Şehir olarak bu noktada neler yaptık. Kovid-19 tedbirleri kararlarına il bazında ilave önlemler aldık. Denetimleri her gün pazar yerleri, meydanlar, alışveriş merkezleri ve vatandaşın yoğunluk oluşturduğu cadde ve kent merkezinde yaparak, ilave önlemler aldık.

Alınan ilave tedbirler olumlu sonuçlar vermeye başladı. Bu noktada salgının yayılım hızını düşürmek, vatandaşlarımızın sağlığını korumak için tedbirleri etkin şekilde uygulamaya devam edeceğiz. Aksaray’daki artış hızını kontrol altına almaya başlıyoruz. 7.4’lük vaka artış hızı ile en az vaka artışı olan il olarak bu mücadelede doğru yolda ilerlediğimizi görüyoruz. Vatandaşlarımızın duyarlılığı ve farkındalığı bu noktada bize güç veriyor.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER