ALES Türkçe soruları ve ALES Matematik soruları 2020 yılında yine öğrencilere ter döktürdü. Bilindiği üzere kısa süre öncede sınav bitti. Bizde sınavdan çıkan arkadaşlardan olsun forumlardan olsun genel bir gözlem yaparak çıkarım yaptık. ALES 2020 yorumları, ALES nasıldı  ve ALES Standart sapma gibi, soruları cevaplamaya çalıştık. Tabi sizlerde sınav görüşlerinizi yorum kısmına belirtirseniz, birlikte değerlendirme yapmaya çalışırız.

ALES 2020 Yorumları, ALES Nasıldı? ALES Standart Sapma

ALES 2020 Yorumları

ALES 2020 yorumları kısmına ilk önce bakacak olursak, araştırma yaptığımız kadar sınava girenlerin çoğu ALES matematik sorularının 2020 yılında daha kolay olduğunu belirtti. Diğer yandan ALES Türkçe sorularının 2020 yılında ise biraz daha zor olduğunu belirtti. Yani nispeten matematik daha kolay olduğu ortaya çıktı.

Türkçe’nin genel olarak uğraştırdığı matematiğin ise daha kolay olduğunu belirttiler. Şimdi, durum böyle olursa ALES Standart sapma olayı nasıl olur. Genel olarak bakıldığında standart sapma olayının nispeten daha düşük olacağı yönünde bakılmaktadır.

ALES nasıldı, soru ise genel olarak bakıldığında Türkçe’nin kafa karıştırıcı olduğu mantık sorularının zorluğu ve sürenin yetmemesi gibi şeyler değerlendirilirken, matematik ise sorular daha kolay ve süre kazandırmaya yönelikti.

Sizlerin yorumları ve paylaşımları olursa, yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz. 


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER