Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırarken bugün sert düşüş yaşadı. Küresel piyasalarda işlem gören altının onsu bugün 40 dolar değer kaybı yaşadı. Bu acaba altın fiyatları düşer mi, sorusunu akıllara getirdi. Diğer yandan ise 2000 doların altına inen ons ile birlikte gram altında da düşüşler görüldü.

Altın Fiyatları Düşecek Mi? Altın Fiyatlarında Hareket

Altin Fiyatlari Dusecek Mi

Yatırım araçlarından biri olan altın sert fiyat hareketlerine sahne oldu. Ons 2000 doların altına gerileyerek altının gerilemesine neden oldu. Covid-19 salgını ve Çin ile ABD arasındaki gerginlik yatırımcıları güvenli liman olarak tabir edilen altına yönlendirdi.

Dünyada genel olarak merkez bankalarının da düşük faiz politikası sebebi ile altına olan talepte artış yaşanıyor. Diğer yandan ise Ons altının 2000 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte yeni rekorların gelebileceği açıklamasında bulunan pek çok analistler bir yandan da bu seviyenin kritik olduğunu ve satışların gelmesiyle birlikte yatırımcıların büyük zarar edebileceğini belirtmişti.

Ons altın bugün en düşük 1990 dolar, en yüksek ise 2030 dolar seviyesini gördü. Bu arada Ons altında fark 40 dolar oldu. Dahası gram altın fiyatları ise en düşük 472 lira, en yüksek 480 lira seviyesini gördü. Son olarak Çeyrek altın 792 lira seviyesinde gidip geliyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!