Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2 Aralık hava durumu raporunu yayımladı.

Yeni rapora göre, yağışların Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olması beklendiğinden vatandaşlara sel uyarı yapıldı. İstanbul için ise aralıklı sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Uyardı! Kuvvetli Fırtına ve Yağış Uyarısı

Aman Dikkat: 24 Temmuz Cumartesi için UYARI Geldi!

Meteoroloji’den alınan değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege (Afyonkarahisar hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Ankara, Eskişehir, Sivas, Artvin ve Van çevreleri, Antalya’nın batı kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bu arada buradan en iyi hava durumu tahmin uygulamaları listesine https://webhakim.com/en-iyi-hava-durumu-tahmin-uygulamalari.html bakabilirsiniz.

SEL UYARISI

Meteoroloji, yağışların Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olacağına ilişkin yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, sel, su baskını vb.) vatandaşları tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle doğu ve güneydoğu, Marmara’da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

MARMARA BÖLGESİ

Edirne 9°C

İstanbul 13°C

Kocaeli 15°C

Tekirdağ 13°C

EGE BÖLGESİ

Afyonkarahisar 13°C

Denizli 16°C

İzmir 17°C

Muğla 14°C

AKDENİZ BÖLGESİ

Adana 22°C

Antalya 20°C

Isparta 16°C

Mersin 21°C

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Ankara 12°C

Eskişehir 13°C

Kayseri 13°C

Konya 14°C

BATI KARADENİZ

Bolu 12°C

Kastamonu 13°C

Sinop 16°C

Zonguldak 15°C

ORTA VE DOU KARADENİZ BÖLGESİ

Rize 18°C

Samsun 16°C

Tokat 12°C

Trabzon 17°C

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Ağrı 7°C

Erzurum 6°C

Malatya 12°C

Van 8°C


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER