Amazon, dokunmatik ekranlı ve görüntülü görüşmeler uygulamasını duyurdu

Ana Sayfa Haber Teknoloji Amazon, dokunmatik ekranlı ve görüntülü görüşmeler uygulamasını duyurdu
Yunus Emre İyitütüncü   Amazon, dokunmatik ekranlı ve görüntülü görüşme özelliğine sahip olan Echo hoparlör ve Alexa akıllı asistanının yeni bir sürümünü duyurdu.

Ses kontrollü Echo , kullanıcıların  video veya sesli görüşme, akıllı ev cihazlarını denetleme ve çevrimiçi alışveriş yapabildikleri  tablet tarzı ekrana sahiptir.

Amazon, “birlikte olmak için yeni bir yol” olarak tasarlandı, çünkü kullanıcılar “Echo veya Alexa App’a sahip aileler ve arkadaşlar ile konuşma” yapmalarına izin veriyor.

Amazon, dokunmatik ekranlı ve görüntülü görüşmeler uygulamasını duyurdu

Echo Show, mevcut Amazon Echo ve Dot hoparlörleri gibi çalışır; bu kişiler , Alexa sanal asistanını sorulara cevap vermek veya sesle etkinleştirilen görevleri gerçekleştirmek için kullanır. Hoparlörlere ek olarak, 7 inç dokunmatik ekran, 5MP ön farlarla dönük kamera ve Dolby hoparlörlere de sahip.

Youtube ve diğer uygulamaların içeriğini oynamak gibi, belirlenen kişilerle görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Özellik, kullanıcıların Alexa’dan “Onları Bırak” isteyerek telefonlarında  Echo Gösterisi veya Alexa uygulamasına sahip arkadaş veya ailelere ulaşmalarını sağlar.

Video arayanların başlangıçta sadece buzlu cam resimleri görür ve kabul edilirse tam bir görüntülü arama haline gelir. Dokunmatik ekran aynı zamanda kullanıcılara kısa mesaj göndermelerine ve diğer Amazon Echo cihazlarının kullanıcılarına yalnızca sesli arama yapmalarına olanak tanır.

Amazon, Yankı Şovunun bebek monitörleri ve ön kapı video kameraları gibi güvenlik teknolojisini değiştirmek için kullanılabileceğini öne sürdü.

Amazon bu özelliği 28 Haziran’da satışa sunulacak ve ABD’de 229 $ (177 $) satışa başlayacak. Amazon, henüz İngiltere’de piyasaya sürülecek bir tarihi veya fiyatı açıklamıyor.

Echo Show, Google Home ve diğer ses kontrollü asistanlarla evin kontrolünü ele geçirme savaşında kilitlendiği için Amazon’un bu yıl başlattığı ikinci Alexa destekli üründür. Geçtiğimiz ay, web devi bir kamera ancak ekrana sahip olan Echo Look’ı tanıttı .

 Sesli komutlar kullanarak resim ve video , kullanıcıların duygusu algılanabilir “stil asistanı” olarak lanse edildi.

Amazon ve Google sanal ev yardımcısı alanının başında kalırken, Microsoft ve Samsung sonbaharda sanal asistan teknolojisi ile çalışan cihazları başlatacak.

Kaynak:http://www.telegraph.co.uk/technology/2017/05/09/amazon-unveils-echo-show-touch-screen-video-calls/

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir