Android Emoji Klavyeniz İçin En İyi ve En Yeni Emojileri Nasıl Yüklersiniz ?

Ana Sayfa Blog Android Emoji Klavyeniz İçin En İyi ve En Yeni Emojileri Nasıl Yüklersiniz...
  Android telefonlar genellikle en son emoji güncellemesini göstermeyebiliyorlar. Emoji klavyenize en yeni ve en iyi emojileri nasıl yükleyeceğinizi açıklıyoruz. 

Emojiler yazışma dili için harikadır. Onlarca cümleyi yazmak yerine tek bir emoji ile durumu anlatabilirsiniz. Buda uzun yazışmalardan ve sıkıcı tartışmalardan kaçmanın harika bir yoludur. 😀

Çoğu Android telefonu, en son emoji simgelerini desteklemediğinden, en yeni Android emoji deneyimi otomatik olarak telefonunuza gelmeyebilir. Bu durum, aynı zamanda, iOS’taki arkadaşlarınızın, Android telefonunuza emoji gönderdiğinde, gördüğünüz şey genellikle :=), :() bu gibi tuhaf küçük kareler olabiliyor. Şimdi vereceğimiz taktiklerle, mümkün olan en iyi Android emojileri yükleyebilirsiniz.

Android-Emoji-Klavyeniz-İçin-En-İyi-ve-En-Yeni-Emojileri-Nasıl-Yüklersiniz-webhakim-p-1724

 

Eski Android Telefonlar İçin

Yeni Android emoji’yi yüklemek için, işletim sistemi güncellemesi gerekiyor. 4.1’den önceki bir sürüm çalıştıran çok eski bir Android telefonunuz varsa, herhangi bir emoji görüntüleyemezsiniz. Bu cihazlardan birinde mesaj göndermek için emoji kullanmak isterseniz, bir üçüncü taraf klavye uygulaması yüklemeniz ve mesajlaşma uygulaması olarak Hangouts’u kullanmanız gerekir. Hangouts kendi emojisini oluşturur.

Metin yazmazsanız, Facebook ve WhatsApp’ın kendi emojilerine sahip olduğuna dikkat edin, dolayısıyla bu uygulamalarda sorun olmayacaktır. Bu eski bir Android telefonda bir tarayıcıda veya e-postada emoji oluşturmanın doğal olarak hiçbir yolu yoktur. Ancak bir yolu olabilir

Mesajlaşma uygulamasını Hangouts’a geçmek için telefonunuzda Hangouts’a gidin. Ekranın sol tarafındaki menü düğmesine dokunun. Ayarlar> SMS> SMS Aç’ı seçin. Bir kez açık olduğunda, ana ekrana dönün. Ekranın alt kısmındaki mesaj gönderme uygulamasını basılı tutun ve “Kaldır” ifadesine tıklayın. Ardından hangouts simgesini basılı tutup, mesajlaşma uygulamasının bulunduğu yere sürükleyin. Şimdi emoji ile metin yazabilirsiniz.

 

Android-Emoji-Klavyeniz-İçin-En-İyi-ve-En-Yeni-Emojileri-Nasıl-Yüklersiniz-webhakim-p-1723

Android Emoji

Emoji göndermek isterseniz, emoji uyumlu bir klavyeyi Google Play Store’dan indirip yüklemeniz gerekir. SwiftKey ve Gboard bu konuda iyi olan uygulamalar. Etkinleştirmek için Ayarlar> Dil ve Giriş’e gidin ve SwiftKey veya Gboard’ın yanındaki onay kutusunu tıklayın ve ardından Varsayılan klavye üzerine ayarlamak için Varsayılan’a dokunun.

Yeni Telefonlarda Android Emoji Almak

Android’in daha yeni sürümleri emojileri desteklemektedir, ancak iPhone’da sahip olduğunuz arkadaşlarınızın görebileceği tüm emojileri desteklemeyebilir. Bunun nedeni, emoji’nin sistem yükseltmeleri eklemesi ve Android telefon üreticilerinin yazılımlarını yükseltmemek gibi kötü bir alışkanlığı var.

Klavyenizde emoji yoksa şu adımları takip edebilirsiniz. Ayarlar> Dil ve Giriş’e gidin. Bundan sonra, cihazınıza bağlı Klavye’ye dokunabilir veya Google Klavye’yi doğrudan seçebilirsiniz. Tercihler’e gidin ve emoji seçeneğini açın. Android klavyenizdeki boşluk çubuğunun yanında artık bir gülen (emoji) düğmesi olmalıdır. Veya SwiftKey’i indirip etkinleştirmeniz yeterlidir.

Kısa mesaj için, en son emojiyi elde etmenin en iyi yolu Textra uygulamasını indirmek ve aktif etmektir.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir