Dünya genelinde en çok kullanılan Android işletim sistemine karanlık mod özelliği geldi. Aslında uzun zamandır beklenen karanlık mod kullanıcılarınada bir nevi sürpriz yapmış oldu. Peki bütün Android işletim sistemlerinde karanlık mod çalışıyor mu, uygulamaların hepsinde karanlık mod çalışıyor mu, android karanlık mod nasıl yapılır, gelin hep birlikte bakalım.

Bilindiği gibi bazı uygulamar kendi içerisinde karanlık modu desteğini getirerek, yeniliklerini sürdürmektedir. Android de kullanıcı tarafında karşılık gören karanlık mod özelliğini getirdi.

Android 9.0 yada daha bir üst sürüm kullananlar, gece modu yada karanlık modu çok basit yöntem ile yapabilmektedir. Fakat eski sürüm Android kullanıcısı iseniz bu biraz zahmetli ama zor değil aşağıdaki vereceğimiz yöntemleri uygulamanız takdirde, sizde androidde karanlık modu kullanabilirsiniz.

Android Gece Modu Nasıl Yapılır?

Android Gece Modu Nasıl Yapılır

Android kullanısı olarak 9.0 yada daha bir üst sürümü kullanıyorsanız karanlık modu yapmak oldukça basit. Telefonların üretimine göre yerleri değişiklik göstersede Hızlı Ayarlar menüsüne girerek, Karanlık Mod yada Gece Modu ayarlayabilirsiniz. Fakat bu şekilde olmuyorsa aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak Ayarlar uygulamasını açalım.Android Gece Modu Nasıl Yapılır?
  • Ekran Seçeceğine dokunalım.
  • Karanlık Mod veya Gece Modu seçeceğini aktif hale getirelim.Android Gece Modu Nasıl Yapılır?
  • Bu arada istediğiniz zaman aralığına ayarlayıp, o şekilde kullanabilirsiniz.

Android 9.0 yada Daha Eski Sürüm Kullananlar İçin Gece Modu Nasıl Yapılır?

Alt sürümlerde üzgünüz ki, direk gece modu özelliği bulunmamaktadır. Uygulamalar özerk olarak kendilere has özellikte güncellemeler yapmaktadır. Buradan doğal olarak Android işletim sistemini pek ilgilendirmeği için, kullanıcıları biraz zorlayacak işlemler yapmalarını gerektirmektedir. Gelin birlikte ayarlayalım.

Android Gece Modu Nasıl Yapılır?

Videolu Anlatım

Android İşletim Sistemine Gelen Dark Mode Özelliği İçin Kullanıcıların Yapmış Olduğu Yorumlar 

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


  • Bence çok yerinde özelliklede gece gece ekrana bakarken gözümüzü alıyor, ışığı kapatarak telefonla vakit geçiriyorum telefonun ışığını kısmaktan artık yorulmuştum, hele şükür akıl ettilerde getirmeye başladılar, zaten biri yaptımı hepsi birbirinden kopyalıyor ama en azından bu kez güzel bir şey için birbirlerinden kopya çektiler bence tüm uygulamalara gelmesi gereken bir şey bu gece modu.
  • Çok güzel bir yenilik olduğunu düşünüyorum, instagramda gece modunu kullanıyorum çok hoşuma gidiyor, android de dark modu güzel olacağını düşünüyorum. Ancak eski sürüm olduğu için biraz sıkıntı ama yinede gece modu güzel, ayrıca facebook gece modu gelecek oda heyecanlandırmıyor değil, onda da büyük ihtimalle kullanırım.
  • Gece modu android de bence mükemmel, hem sadece görsel olarak değil, diğer şekillerde de yararlı olacağını düşünüyorum. Çünkü gözü yormaz, bataryaya yararı olur, telefonda da ısınma yapmayacağını düşünüyorum.
  • Arkadaş bu nedir ya, gece modu diyerek hayatımızı karartınız ya, hepsi getirdi, karanlık modunu.
  • Bence android karanlık mod çok güzel tavsiye ederim.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!