Android’in Güvenlik Açığını Bulana Servet Değerinde Ödül !

0
128

 

Google, Android’in güvenlik açıklarını bulanlara ne kadar para ödüyor ? 

Android işletim sisteminde bulabileceğiniz herhangi bir güvenlik açığından dolayı ödeme alabileceğinizi biliyormusunuz ? 2 yıldır ödeme alanların toplam bütçesi 1,5 Milyon dolardan fazla, tabiki bu yaklaşık iki yıl önce Google’ın başlattığı Android Güvenlik Ödülleri (ASR) programı ile mümkün oluyor.

Ödüller, keşfedilen güvenlik açığının niteliğine bağlı olarak çılgınca değişiyor ancak Google, yaptıkları her geçerli hak talebi için bireysel olarak ödenen ortalama ödüllerin 2.150 dolar olduğunu ve düzinelerce Android araştırmacısı son iki yıl içinde 10.000 ABD doları veya daha fazla ödeme aldığını bildiriyor.Android'in-Güvenlik-Açığını-Bulana-Servet-Değerinde-Ödül-webhakim-p-1476

Android Güvenlik açığı raporlarıyla katkıda bulunan ekiplere ve bireylere toplam olarak 1,5 milyon dolardan fazla para ödenmiştir.

Google’ın, Android’in güvenliğini uzaktan ele geçirilebilecek bir açık bulanlara çok daha ciddi ödülleri var. Bu ödüller, bu ay itibariyle 200.000 ve 150.000 bin dolar olarak belirtildi.Ödüller ve program şartlarını aşağıda verilen bağlantıyı izleyerek Android Security Rewards programı hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Güvenlik söz konusu olduğunda, Google’ın ASR girişimi, Android kullanıcılarına aylık güvenlik açıklarını kapatma konusunda yardımcı oluyor.

– Oldukça yeni bir Android cihazına sahipseniz, güvenlik açığı konusunda çok şanslısınız demektir. Hemen güncelleştirmeleri denetleyin ve güvenlik açıklarınızdan kurtulun. Ayarlar menüsü> Telefon hakkında> Yazılım bilgileri bölümüne gidip Android güvenlik düzeltme düzeyini bulun.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir