Koronavirüs vaka artış hızında artış yaşanması ile birlikte önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda ise bilindiği üzere hes kodu uygulaması gelmişti bunu bir adım daha öteye götürerek Ankara kart geldi. Peki, Ankara kart hes kodu nasıl alınır? Hemen bakalım.

Ankara Kart Hes Kodu Nasıl Alınır?

Ankara Kart Hes Kodu Nasıl Alınır

Ankara belediyesi bilindiği üzere toplu taşımaya hes kodu getirdi. Vatandaşlarda Ankarakart hes kodu nasıl yüklenir, detaylarına bakalım.

Hes kodu alabilmeniz 3 yolu bulunmaktadır, bunlara bakalım;

  • E-Devlet HES Kodu alma bölümünden T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet şifreniz ile giriş yaparak HES Kodu oluşturabilirsiniz.
  • SMS ile HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılıp ve 2023’e mesaj atın.
  • Hayat Eve Sığar Uygulaması yükleyin ve uygulama üzerinden HES Kodu alın.

Not: Burayı tıklayarak detayla şekilde hes kodu nasıl alınır, bakabilirsiniz.

Hes kodunu aldıktan sonra ise;

Bu kısımda ise www.ankarakart.com.tr yada Ankara Kart mobil uygulamasından, online işlemler menüsünden, kartların ön ve arka yüzünde yazılı kart numaralarının yazarak kartı kişiselleştirin.

ankarakart hes kodu

Detaylı olarak sizlere anlattık. Artık Ankarakartınızı kişisel olarak ayarladığınızda, HES Kodunuz ile ankarakart arasında otomatik bağlantı kurulacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER