Meteoroloji Genel Müdürlüğünün de uyarılarda bulunduğu Suriye üzerinden gelen toz taşınımı,

Şanlıurfa ve sınır ilçelerinde etkili oldu. Tozdan etkilenmemek için vatandaşlar evlerine kapanırken yetkililer vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu.

Buna göre solunum güçlüğü çeken ve astım hastalığı bulunan kişilerin tozdan etkilenmemek için pencerelerini kapatmaları ve dışarı çıkmamaları gerektiği belirtildi. Öte yandan Adıyaman’da ve Hatay’ın İskenderun ilçesinde de toz bulutu etkili oldu.

Dışarı Çıkmayın! Herkes Evlere Kapandı! Yetkililer Uyardı

 

Meteorolojinin Suriye kaynaklı toz taşınımı uyarısının ardından Şanlıurfa’nın sınır ilçelerinde, Suriye üzerinden gelen toz taşınımı günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

EVLERİNE KAPANDILAR

Gökyüzü kızıla boyanırken vatandaşlar tozdan etkilenmemek için evlerine kapandı.

VATANDAŞLARA ÖNEMLİ UYARI: DIŞARI ÇIKMAYIN

Toz bulutu nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü kentte yetkililer solunum güçlüğü çeken ve astım hastalığı bulunanları tozdan etkilenmemeleri için kapı ve pencerelerini kapatıp, dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

ADIYAMAN’DA GÖRÜŞ MESAFESİNİ DÜŞÜRDÜ

Adıyaman’da öğlen saatlerinden itibaren etkisini sürdüren toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesi düştü.

Karadağ ormanlık alanları toz taşınımı nedeniyle görünmez hale geldi. Toz bulutu, pencere ve balkonların yanı sıra araçların üzerinin de tozla kaplanmasına neden oldu.

HATAY’DA DA ETKİSİNİ ARTIRIYOR

Hatay’ın İskenderun ilçesi de Suriye üzerinden gelen toz taşınımının etkisi altına girdi

Öğleden sonra etkili olan toz bulutu havanın kararmasına neden oldu.

İskenderun merkezde ve körfezde toz taşınımı etkisini artırıyor.

Öte yandan öğle saatlerinden itibaren Suriye’den gelen toz taşınımı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, Adana’nın Kozan ve Saimbeyli ilçelerinde de günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre toz taşınımının yarın akşam saatlerine kadar Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu’da etkili olacağının tahmin edildiği bildirildi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER