Tvlerde ve sosyal medya aracılığı ile markaların yapmış olduğu reklamlar tüketicilerin iştahını kabartmaya yetiyor. Birbirinden değişik ve olağanüstü reklamlar ile tüketicileri kendilerine bağlayan markalar çok güzel süsleyerek albeni oluşturmaktadırlar. Peki, bu reklamların arka planında neler döndüğünü hiç düşündünüz mü?

Reklam hileleri, görsel içerikleri ile zihnimize kazınan reklamlar, o an almasak veya sipariş etmesek bile daha sonları sanki o markadan alma zorunluluğumuz varmış gibi bizim bilinçaltımıza giriyorlar.

İlginç Reklam Hileleri

Tok olsak bile taze yapılmış burger menüsünü gördüğümüzde sipariş verme duygusu uyandırıyor. Buharı üstüne tüten bir kahve kupası bizi o anda öyle etkiliyor ki, hemen kahve yapasımız geliyor yada şampuan reklamın da oynayan oyuncunun saçları o kadar güzel ışıldıyor ki, hemen o şampuan markasından almamızı gerektiği isteği uyandırıyor. Reklam hilelerine birlikte bakalım.

1- BURGER

Reklamlarda karşımıza çıkan burger ile gerçekte olan burger arasındaki olağanüstü fark, reklamlarda ne kadar iştahımızı kabartıyorsa, normalde bir o kadar iştahımızı kapatıyor.


markalarin reklam hileleri

2- KOLA

Reklamlarda tüm iştihamı ile azımızı sulandıran kola, birde gerçeğine bakınca resmen içler acısı hal alıyor.

reklam hileleri

3- ARABALAR

Bilgisayar yardımı ile arabanın içi ve dışı gösterilir, blackbird teknolojisi kullanılarak daha ihtişamlı gösterilmesi amaçlanır.

marka hileleri webhakim

4- KEDİLER

Kedilerin de dublörleri vardır. Durması gereken yerlerde kedi dublörler devreye girerek reklamda oynarlar.


tvlerde reklam hileleri

5- ŞAMPUAN

Şampuan reklamlarında 2 tane figürde oyuncuya yardım eder. Saçın havada kalması ve canlı olması sağlanır.

reklam hileleri şampuan webhakim

 

6- KATMANLI SANDVİÇLER

Makine yardımı ile sandviçlerin katmanlı bir şekilde ayarlanması amaçlanır.

burger reklam hileleri

7- SODA

Soda reklamlarında parfümde kullanılır. Havanın etkisi ile sodalarda dumanın çıkması sağlanır ve tüketiciye mükemmel görünür.

soda reklam hilesi

8- YEMEK

Yemekler buhar makinesi yardımı ile dumanı tüter görünmektedir. Tüketicinin iştahını kabartmada birebirdir.

yemek hilesi webhakim

9- KAHVE

Kahvede normalde kaynamamaktadır. Altta verilen makinenin köpürtmesi ile kahve köpürür ve güzel bir görüntü elde edilir.

kahve reklam hilesi

10- ÇAY

Çay bazen reklamlarda çok kırmızı görünmektedir. Fakat genel olarak gıda boyası kullanıldığından çok kırmızı görünmektedir.

çay hilesi marka reklam hileleri


Kaynak : https://brightside.me/wonder-curiosities/15-tricks-behind-tv-commercials-that-producers-usually-keep-a-secret-796136/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER