Windows 10’un hiç bitmeyen hataları vardır. Ancak bu hatalara çok fazla kullanıcıyı etkilemeyecek kadar ender rastlanır. Bu onların problem olmadığı anlamına gelmez. Aslında, bir hata ne kadar nadir ise, çözülmesi o kadar zor ve Microsoft’un bunu düzeltmesi daha düşük olasılıkta ve gecikmelidir. Windows 7’ye devam eden kullanıcıların Windows 10’a yükseltirken bilgisayarların, “ api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll hatası ” görmeleri olasıdır. Bu, Windows 10’un son büyük yapısından sonra ortaya çıkmış gibi görünen oldukça yeni bir hatadır, Sonbahar Creators Güncellemesi sonrasında görülmeye başladı.

api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll Hatası nasıl çözülür?

api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll hatası

Windows 7’den Windows 10’a yükseltirken, yükseltme başarısız olabilir ve “api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll Eksik” hatasını alırsınız. Hata temelde bir DLL dosyasının eksik olduğunu ve ya bulunamadığını söylüyor ve yükseltme devam edemiyor. Belirtilen DLL dosyasını nereden indirebileceğinizi (api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll indir seçeneği yoktur) veya nasıl elde edebileceğinizi de söylemiyor.

Çözüm

“Api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll Eksik” hatası düzeltmesi, DLL dosyasının yerini aşağıdaki konuma kaydederek ilerler;

C: \ Windows10Upgrade \ Wimgapi.dll

Aşağıda verilen dizinde bulunan DLL dosyası ile;

C: \ Windows \ System32 \ Wimgapi.dll

Bu dosyaları değiştirdikten sonra tekrar güncellemeyi başlatın ve sorun muhtemelen çözülecektir. Bu hata sadece Windows 7’den Windows 10’a yükseltiyorsanız görünür. Windows 10 için temiz kurulum yapıyorsanız görmeniz olası değildir.

Microsoft, en son güncelleyiciyi oluştururken yanlış bir şekilde dosya konumunu yanlış belirtmiş gibi görünüyor.

Asıl düzeltme muhtemelen Microsoft’tan gelmek zorunda kalacak. Böylece güncellemeyi sağlayan uygulama dll dosyasını doğru konumda arayacak. Bu biraz zaman alabilir, çünkü düzeltme yeterince basit olmasına rağmen, Microsoft’un piyasaya sürülecek yeni bir yapı duyurulmadıkça düzeleceğini düşünmüyoruz.

Bu sorunun Microsoft tarafından çözülmesi için güncelleme gelmesini beklemek durumundasınız ancak yukarıda anlatılan işlem kesin çözüm sağlıyor.

Sorun, Microsoft’un TechNet forumunda da belgelendi ve yukarıda bahsettiğimiz çözüm de Microsoft’un sitesinden alındı.

Temiz Kurulumlar Daha İyi

Bunun Windows 10 ve yükseltme işlemiyle ilgili tek sorun olmadığını da belirtmeliyiz. Aslında, eğer mümkünse, yükseltme yerine Windows 10’un temiz bir yüklemesini yapmanızı öneririz. Kullanıcıların Windows 10’da gördükleri çoğu hata 7/8 / 8.1’den Windows 10’a yükseltilen makinelerde bulunmaktadır. Yükseltme işlemi eski sistemdeki hataları barındırabilir ve bir çok probleme yol açabilir. Temiz kurulum yapmak için Microsoft’un sunduğu Media Creation Tools aracına ve bir adet flash diske ihtiyacınız var.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!