Apple CEO’su Tim Cook, Trump İle Paris’de Görüştü

Ana Sayfa Haber Apple CEO’su Tim Cook, Trump İle Paris’de Görüştü
  ABD Başkanı Trump göreve geldiği günden itibaren, yaptığı çalışmalar ve aldığı kararlar ile tepki çekmeye devam ediyor. Şimdi de Apple CEO’su Tim Cook çalışanlarına, Cumhurbaşkanı Trump’ın Paris iklim anlaşmasını Amerika Birleşik Devletleri’nden çekme kararını kınayan, bir e-mail gönderdi.

Paris anlaşması, karbon emisyonlarına sınır koyarak iklim değişikliğini yavaşlatmayı amaçlıyordu ve iş dünyası tarafından geniş ölçüde benimsenmişti.

“Salı günü Başkan Trump ile konuştum ve onu ABD’yle anlaşmaya ikna etmeye çalıştım” dedi. Cook, çalışanlarına gönderdiği bir e-mail de durumdan bahsetti.

Cook’un e-postası ilk Axios tarafından bildirildi.

 

Trump'ın-Paris-iklim-anlaşması-webhakim-p-1731

 

Birçoğunuz, Beyaz Saray’ın Paris iklim anlaşmasını Amerika’yı geri çekme kararı ile hayal kırıklığına uğrattığını biliyoruz. Salı günü Başkan Trump ile konuştum ve onu ABD’yi tutmak üzere ikna etmeye çalıştım. Fakat yeterli değildi. Açıklamalarını yapan Tim Cook, devam etti. 

İklim değişikliği gerçek ve hepimiz onunla savaşmak için bir sorumluluk paylaşıyoruz. Günümüzdeki gelişmelerin Apple’ın çevreyi koruma çabalarına etkisi olmayacağına sizi temin etmek istiyorum. Neredeyse tüm faaliyetlerimizi, gezegenimiz için iyi bir şeyin örneği olduğuna inandığımız ve yenilenebilir enerjiyle güçlendirdik, aynı zamanda iyi iş mantığı da geçerliliğini koruyor.

Kapalı devre tedarik zincirinin iddialı hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz ve sonunda yeni malzemelerin tamamen çıkarılmasını durduracağız. Elbette, temiz enerjiyle işlerini güçlendirmek için tedarikçileriyle daha fazla şey yapmalarına yardımcı olmak için tedarikçilerimizle çalışmaya devam edeceğiz. Ve daha fazlasını yapmak için kendimize meydan okumaya devam edeceğiz. Dünyadaki ve diğer sayısız insanın yaptığımız iyi işi bilmek, gezegenimizin geleceği konusunda iyimser olmak için pek çok nedenden dolayıdır.

Misyonumuz her zaman dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bırakmak olmuştur. Asla sallanmayacağız, çünkü gelecek nesillerin bize bağımlı olduğunu biliyoruz.

Bugüne kadar yaptığınız iş bugün kadar önemli. Her gün bir fark yaratma konusundaki kararlığınız için teşekkür ederiz.

Tim

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir