Apple, iPhone SE 2020 fiyatlarını düşürebilir. Bilindiği üzere Google Pixel 4a cihazının, iPhone SE 2020'den fiyat olarak daha düşük kalmakta. Apple, iPhone SE 2020 bunun gölgesinde kalacağından endişe duyduğu için kar marjında indirime gitmeyi planlıyor. 

Rekabet ise her zaman kullanıcıların işine yarıyor. Akıllı telefon devlerinin arasındaki rekabet, fiyatlarda indirim getirdi. Apple’ın çok büyük ilgi gören iPhone SE akıllı telefon modeli 2020 yılında piyasaya çıkmıştı. Diğer yandan Apple büyük bir beklenti içinde olduğu iPhone SE 2020 modelinin rakibine karşı fiyatta yüksek kalmaması için tedbirler almaya devam ediyor.

iPhone SE 2020 Fiyatı Düşebilir!

iPhone SE 2020 fiyat dustü mu

iPhone SE 2020 akıllı telefon ülkemizdeki tavsiye edilen satış fiyatı 5299 TL’dir.

  • Ekran Boyutu: 4.7 inç
  • Dahili Depolama: 64 GB
  • Ram: 3 GB
  • Hızlı Şarj: Var
  • Kamera: 12 MP OIS

teknik özelliklere sahip olan iPhone SE 2020 rakibinin fiyat açısından gölgesinde kalmamak için indirime gitmeyi planlıyor.

En büyük rekabeti Google Pixel 4a akıllı telefon modeli ile yaşayabilir. Teknik özellikleri ve kapasitesi ile göz dolduran Pixel 4a cihazı 128 GB kapasitesi ve donanımı ile iPhone SE 2020 modelinden fiyat olarak 55$ daha ucuz fiyattan piyasaya sürülecek. Bu durum iPhone SE 2020 için hiçte iyi durmuyor. Genel görüşe göre Apple’ın iPhone SE 2020 fiyatında indirime gideceği yönünde, bilindiği üzere telefonlarda Apple’ın %65 civarında kar marjı bulunmakta.

Kar marjında indirime gitmesi halinde Google Pixel 4a ile fiyat olarak aynı seviyeye gelebilir. Bazı ülkelerde ise hala satışı bulunmuyor, ülkemizde de satışına hala başlamayan iPhone SE 2020 için gelmeden fiyatta indirme gidilmesi halinde daha çok talep edilebilir.

Apple, ABD ve Çin Savaşının Ortasında Kalmak İstemiyor!

Apple, Çin dışındaki yerlerde de üretimini çeşitlendirmek istiyor. ABD, geçtiğimiz günlerde Çinli Huawei şirketi aleyhindeki yasağını bir yıl daha uzatmıştı.

2 ülke arasındaki gerginliğinin süreceğinden endişe duyan Apple, Hindistan’a yönelmeyi planlıyor. ABD’nin yapmış olduğu yaptırımlara karşı Çin’in misilleme yapacağını düşünen Apple riske girmek istemiyor ve fabrikalarının çoğunu Hindistan’a taşımak istiyor.


Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Apple-might-reduce-iPhone-SE-price_id124716
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER