• Ana Sayfa
  • İnternet
  • (Güncelleme: Netflix’de) Apple Koronavirüs Sebebi İle 2020 SXSW Festivalini İptal Etti!

Southwest by South, ABD’de her ilkbahar da yapılan interaktif, müzik ve film festivalleri konferanslarıdır. SXSW olarak da bilinen festivale, Apple’a katılmayacağını bildirdi.

Festivalde Apple şirketinin şovlarının hepsinin iptal edildiği bildirildi. Şirket Beastie Boys belgeseli dahil farklı gösterileri yapmak için planları vardı.

Koronavirüs SWSW Festivali’ni de Vurdu!

koronavirus nedeni ile SWSW iptal oldu

Apple’ın 13 Mart tarihinde Teksas, Austin’de düzenlenecek olan etkinlikten çekildiğini kamuya açık bir şekilde bildirmediği de dikkat çekici bir detaydır. SXSW, büyük şirketlerin katılması ile birlikte günden güne gittikçe büyüyen etkinlik olmuştur.

Başta TikTok, Facebook ve Twitter olmak üzere SXSW 2020 etkinliğinden ayrıldığını bildirmişti. Daha sonra ise Amazon da etkinliğe katılmayı iptal ettiğini bildirdi. En son olarak da bu kervana Apple’da katıldı. Fakat bunlara rağmen SXSW organizatörleri etkinliğin  devam edeceğini bildirmektedir. Ne kadar da devam edeceğini bildirseler de 13 Mart’a kadar etkinliğin iptal edilmesi olası gözüküyor.

Mobil Dünya Kongresi’de İptal Olmuştu

mobil dunya kongresi

Geçen ay Barselona’da yapılması planlanan MWC 2020 Mobil Dünya Kongresi’de iptal olmuştu. Yetkililer iptal edilmeyeceğini bildirse de, büyük şirketlerin teker teker çekilmesi ile mecburen iptal etmek zorunda kaldılar. SWSW 2020 festivalleri de iptal edilecek gibi duruyor.

 

 

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://beebom.com/apple-pulls-out-sxsw-2020-coronavirus/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!