Apple, iCloud’a Yedeklenen Dosyaları Polise Mi Gönderiyor ?

Ana Sayfa Haber Apple, iCloud’a Yedeklenen Dosyaları Polise Mi Gönderiyor ?
  

Okuma süresi : dakika


Son zamanlarda teknoloji devi olan Apple‘ı, birçok kişi ve kurum kendilerini gözetlemekle ve gizli dosyalarına erişim vermesiyle ilgili suçluyorlar.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Bu konuyu gün yüzüne çıkartan olay ise İngiltere’deki terörist saldırıları oldu.

Son haftalarda yaşanan terör olayları ile gündeme gelen İngiltere’de, Apple tarafından yaptığı kesin mi bilinmez ancak, Apple hizmetlerinin ve uygulamalarının güncel olarak polise şüpheli faaliyet içeren durumları rapor ettiği belirtildi.

Tabiki Apple’ın gizli dosyalara ve uygulamalara ulaşma gibi bir durumu var. Ancak buna resmi olarak izni olması gerekiyor.

Dikkat çekici bir olay ise Apple iCloud’a yedeklenen dosyaların polise rapor edildiği değil, genel olarak şüpheli sahış telefonlarının notlar kısmında veya e-maillerinde izlere rastladıkları belirtiliyor.

Bazı durumlarda ise şüphelilerin tespik edilmemek adına çok daha farklı bir yöntem ile iletişime geçtikleri söyleniyor ancak, konu ile ilgili net bir bilgi verilmiyor.

Söylentilerin doğruluk payı varmı bilemiyoruz ama Apple CEO’su Tim Cook, Bloomberg ile yaptığı röportajda ” son haftalarda yaşanan terör olaylarından sonra İngiltere ile Apple’ın birlikte çalıştığını ifade etti ” ve detay vermedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir