Apple’ın Müzik Uygulaması olan Apple Music, Spotify’ı Yakaladı !

0
154

Apple, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu Geliştirici Konferansında ( WWDC 2017 ) yaptığı açıklamada, kendine ait olan ve milyonlarca abonesi bulunan Apple Music resmi kullanıcı sayısını açıkladı.

WWDC 2017 başlamadan bir süre önce 20 milyon abonesi bulunan Apple Music, çok kısa bir zaman içerisinde, nerdeyse yarısı kadar bir kullanıcı elde ederek, 27 milyon Apple Music abonesine ulaştı.

Apple Music, gerek kuruluşu ve gerekse Apple’in yüzlerce dalından biri olmasını da göz önünde bulundurarak, Spotify’a ulaşamayacağını düşünüyorlardı.

Ancak Spotify çok daha önce kurulmasına rağmen, şirketin yakaladığı başarıyı, Apple Music çok kısa bir zaman içerisinde elde etti.

Apple Music böyle giderse, 50 milyon aboneye sahip olan Spotiyf’ı çok kısa zamanda geçebilecek gibi görünüyor.

Yeni çıkacak olan iOS 11 güncellemesi ile AirPlay 2 özelliği, tüm iOs 11 güncellemesi gelecek olan iPhone ve iPad modellerine geliyor. AirPlay ile istediğiniz müzik ve video’yu da cihazınıza yansıtabilirsiniz. Ancak Airplay özelliğini kullanabilmek için Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekmektedir.

iOS 11’in gelişi ile birlikte, Apple Music destekli App Store uygulamaları çoğalacak. Buda Apple Music uygulamasını çok daha fazla cazip kılıyor ve son gelen güncellemeler ile birlikte Apple Music ile arkadaşlarınızı takip edebilir, onlarla paylaşımda bulunabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir