Apple Müzik ve iCloud Abonelikleri İlginç Bir Şekilde İptal Ediliyor !

Ana Sayfa Haber Apple Müzik ve iCloud Abonelikleri İlginç Bir Şekilde İptal Ediliyor !
  Apple günlerdir kullanıcılarından, bilinmedik bir şekilde aboneliklerinin sonlandırıldığı hakkında birçok şikayet alıyor.Kullanıcılar abonelik sürelerinin bitimine günler olmasına rağmen, iTunes ve iCloud aboneliklerini kullanamadıkları yönünde Twitter‘dan ve Apple destek’ten şikayetlerini bildiriyorlar.

Şikayetler üzerine Apple, sayfasından durum hakkında bir güncelleme yaptıklarını ve sorunun ortadan kalktığını belirtsede, kullanıcılar halen aynı sorunları yaşamaya devam ettiklerini söylüyorlar.

Konu ile ilgili açıklama yapmayan Apple, görünüşe göre sorunun neden kaynaklandığını bilmiyor.

Apple’nın bazı teknik sorunlar yaşadığı aşikar.Ancak çok sayıda kullanıcı Apple Müzik ve iCloud aboneliklerinin durdurulmasından dolayı şikayet etmekte ama Apple henüz bir açıklama yapmış değil.

Kullanıcılar tarafından belirtilen sorun hayli yaygın gibi görünüyor.Genelde sorun yaşayan ve hesabının aniden durdurulmasından şikayetçi olan kullanıcılar 50GB ve 200GB olan paketlere abone olduklarını belirtiyorlar.

 

[ilgili_haber id=”2048″][/ilgili_haber]

 

Apple, yaşanan sorunun Apple Müzik kısmını kabul etsede, iCloud ile ilgili şikayetleri kabul etmiyor.Hatta iCloud ile ilgili sorun yaşadıklarını belirten kullanıcılarına, hesaplarını kontrol etmelerini, hesaplarının saldırıya uğramış olabileceklerini belirtiyor.

Ancak kullanıcılar iCloud ile ilgili, hesaplarını hiç kullanamadıklarını veya ekstra satın aldıkları depolama alanlarına kayıt yapamadıklarından şikayetçiler.

Konu ile ilgili en çok şikayet gelen ülkeler, ABD, Brezilya ve Japonya oldu.Ancak durumun tüm dünyayı etkilediği görülüyor.

[ilgili_haber id=”1548″][/ilgili_haber]

Ayrıca bazı kullanıcıların iCloud hesaplarına bağlanamadıklarıda gelen şikayetler arasında.Apple, ilk ağızdan herhangi bir açıklama yapmasada, konu gitgide büyecek gibi duruyor.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir