Apple, taşınabilir ürünlerin başını çekiyor

Ana Sayfa Haber Teknoloji Apple, taşınabilir ürünlerin başını çekiyor
Yunus Emre İyitütüncü   İyi pazar araştırması ile  Apple  güçlü satışlarıyla taşınabilir bilgisayarda da öne geçtiğini gösteriyor.

Perşembe günü Strategy Analytics tarafından yayınlanan ankette, Apple’ın ilk çeyrekte  taşınabilir ürünler; pazarının    % 15,9’luk bölümünü elinde tuttuğunu gösterdi.

Apple, taşınabilir ürünlerin başını çekiyor.
Apple, taşınabilir ürünlerin başını çekiyor.

Apple,Apple Wacth için satış rakamlarını açıklamazken, Strategy Analytics tarafından yapılan tahminler, bir önceki yıla göre% 59 oranında bir artış göstererek, yılın ilk üç ayında 3.5 milyon adet sattığını söyledi.

Apple, taşınabilir ürünlerin başını çekiyor.Strategy Analytics yönetim direktörü Neil Mawston, “Yeni Apple Watch Series 2, gelişmiş stil, yoğun pazarlama ve iyi perakende satışı  nedeniyle ABD, İngiltere ve diğer yerlere nispeten iyi satış yapıyor” dedi.

FİTBİT :

Anket , bütçeye uygun  China’s Xiamomi’nin Fitbit’in  % 13.2’sinden önce% 15.5’lik global pazar payına sahip ikinci en büyük tedarikçi olduğunu dile getirdi.

Strateji Analiz araştırmacı Cliff Raskind, “Fitbit, fitness bandlarındaki talebin yavaşlaması ve yükselen gözlem pazarına geç girmesi nedeniyle taşınabilir liderliğini kaybetti.

 “Fitbit’in gönderileri, gelirleri, fiyatlaması ve karı şu an küçülüyor ve şirketin bu yılı kurtarmak için elinden gelen büyük bir mücadele  içinde ” dedi.

Genel olarak, rapor akıllı gözlem modelleri için daha güçlü bir talebe yol açarak, taşınabilir ürünler satışı ; bir önceki yıla göre% 21 artarak 22 milyon adete çıktığını belirtti.

http://www.gadgetsnow.com/tech-news/apple-jumps-to-lead-wearables-market-with-its-smartwatch/articleshow/58550406.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir