Apple tüm ürünlerinde, geri dönüşümlü materyaller kullanacak !

Ana Sayfa Haber Apple tüm ürünlerinde, geri dönüşümlü materyaller kullanacak !
  Teknoloji’nin kilit ismi olan Apple, yıllık olarak gerçekleştirdiği Çevresel Sorumluluk Toplantısından gelen rapora göre, kendi bünyesinde bulunan şirketlerin, ürünlerini yapmak için yeraltından çıkarılan maden ihtiyacını, sona erdirmek istediğini belirtildi.

 Çevresel Sorumluluk toplantısında, ” üretilen cihazların kullanımından sonra düzenli olarak atıldığı ve cihazda kullanılan malzemelerinde geri dönüşüme uygun olmadığı için çevreye ve doğaya zarar verildiği konuşuldu.Ayrıca her bir ürün için tekrar madene inildiği ve tekrardan maden çıkarıldığı ve daha fazla gidere ve zarara yol açtığıda belirtildi.

Bu yüzden ilerleyen zamanda Apple, ürünlerini yenilenebilir kaynaklardan veya geri dönüşümlü malzemelerden yapmayı planlıyor.Bu sayede her bir ürün zinciri için maden çıkarmayacak ve atılan ürünlerin çevreye zarar vermesini engelleyecek.

Konu ile ilgili Apple, eski ürünleri geri alıp, üstüne belli bir miktar para veren kullanıcılarına yeni ürün gönderiyordu.

Bu konunun, geri dönüşümlede alakası olduğunu söyleyebiliriz.Ancak tabiki bu kampanyayı kullanmayan milyonlarca apple kullanıcısı var ve Apple bir gün bütün ürünlerini geri dönüşümlü malzemelerden üretmek istiyor.

Eğer Apple böyle çevresel bir olaya imza atarsa, zaten yüksek olan marka değerini daha da artırabilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir