Apple ve Uber Arasındaki İpler Geriliyor !

Ana Sayfa Haber Apple ve Uber Arasındaki İpler Geriliyor !
  Dünyadaki en popüler taksi çağırma uygulamasının yapımcısı Uber firması, geçtiğimiz yıllarda Apple tarafından App Store’dan atılmak üzereydi.

New York Times gazetesinin haberine göre Uber şirketinin Ceo’su olan Travis Kalanick, Apple Ceo’su Tim Cook tarafından kınandı ve Uber’in uygulamasının App Store’dan kaldırılacağını belirtti.

Apple-ve-Uber-Arasındaki-İpler-Geriliyor-webhakim-p-1441

Olayın perde arkasında, Uber’in uygulamasının akıllı telefonlardan silindikten sonra dahi, iPhone markasını etiketlediği ve gizlice uygulamayı tanımlama özelliğinin bulunduğu tespit edildi.Bununda Apple’nın gizlilik kurallarını ihlal ettiği belirtildi.

Uber Ceo’su Kalanick, Apple’nin uygulamalarındaki tekniği keşfetmemesi için, Uber’in belirli alanlardaki kodları karıştırdığını söyledi.

Ancak Apple‘nin akıllı mühendisleri durumu çözdü ve Uber’i yakaladı ve Apple Ceo’suda, Kalanick’i bu yüzden azarladı.

Yurt dışı bağlantılı haber sitesi olan TechCrunch’a açıklama yapan Uber yetkilisi, şirketin hileli davranışını önlemek için “parmak izi” kullandığını söyledi ve Apple’nin gizlilik kurallarına uymak için çalışmaların olduğunuda belirtti.

 Apple-ve-Uber-Arasındaki-İpler-Geriliyor-webhakim-p-1440

Yapılam açıklamada ” Eğer bir Apple kullanıcısı akıllı telefonundan uygulamayı silerse, biz asla kişileri takip etmiyoruz veya yerlerini bulamıyoruz “, dedi.

Uber şirketi, son yıllarda birçok tartışmaya karıştı, son olayda Google’da sürücüsüz otomobil bilgilerini çaldığı yönünde, Uber’e dava açmıştı.

 

Kaynak : http://www.gadgetsnow.com/tech-news/when-apple-ceo-tim-cook-scolded-uber-ceo-travis-kalanick/articleshow/58340165.cms

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir