Apple vs Samsung Savaşının Galibi : Samsung Mu ?

Ana Sayfa Haber Mobil Apple vs Samsung Savaşının Galibi : Samsung Mu ?
  Yıllardır süren teknoloji devi iki marka olan Samsung ve Apple savaşına dair bir iddia ortaya atıldı.İddia’ya göre Samsung amiral gemisi olarak adlandırdığı ve son piyasaya sürdüğü Galaxy S8 ile ilk elden alan kullanıcılarından ve gazetecilerden oldukça olumlu yorumlar aldı ve bu Apple’nın dikkatinden kaçmadı.

Samsung yıllardır, Apple’nin akıllı telefonlar için yaptığı tasarımları, kendi ürettiği akıllı telefonlarında kullandı.Hatta Apple bu yüzden Samsung’ a bir çok patent ve tasarım ihlalleri için dava iphone copyed galaxs8açmıştı.Ancak durum yıllar sonra değişiyor gibi.

Son çıkan iddialara göre Apple, son çıkaracağı ve amiral gemisi olarak adlandırdığı iPhone modelinde Samsung’un Galaxy S8’de kullandığı tasarımı kullanmaya hazırlanıyor.Yeni çıkacak olan iPhone modeli, tıpkı S8 gibi kavisli ve oled bir ekrana sahip olacak.

Olayda dikkat çeken kısım, yıllardır Apple, mahkemelerde Samsung’a tasarımlarını çaldığı yönünde davalar açtı.Ancak bu sefer Galaxy S8 ile birlikte büyük bir çıkış yakalayan ve birçok olumlu tepki alan Samsung tasarımı kopyalanıyor gibi.

İlerleyen günlerde Apple cephesinden bir açıklama gelirmi bilinmez ama Apple, Galaxy S8’in tasarımını 10. yılında çıkaracağı iPhone modelinde kullanırsa, olaylar daha da büyüyecek gibi duruyor.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir