Apple Yeni Cihazlar İçin, Yapay Zeka İşlemcisi Üzerinde Çalışıyor !

Ana Sayfa Haber Apple Yeni Cihazlar İçin, Yapay Zeka İşlemcisi Üzerinde Çalışıyor !
  Apple-Yeni-Cihazlar-İçin,-Yapay-Zeka-İşlemcisi-Üzerinde-Çalışıyor-!

 

Apple yapay zeka için özel olarak tasarlanmış bir yonga seti üzerinde çalışıyor, bu da iPhone’ununuzun halihazırda olduğundan daha hızlı bir şekilde öğrenebileceği anlamına geliyor.

Apple ufuklarını genişletmek için durmadan bünyesinde bulunan teknolojilerini geliştiriyor, buna örnek olarak yapay zeka sistemine kafayı takmış durumda ve  yakında yapay zeka örneklerini akıllı telefonlarımızda görebiliriz. Bloomberg’den bir rapora göre, şirket özellikle yapay zeka için tasarlanmış bir yonga seti üzerinde çalışıyor.

Çipin dahili olarak Apple Sinir Motoru olduğu biliniyor ve iPhone gibi cihazlarda insanlar, gündelik olarak akıllı telefonlarından yaptıkları işlemleri çok daha hızlı ve basit bir şekilde yapılabilecek.. Başka bir deyişle, iPhone’unuz kısa sürede, daha önce olduğundan, çok daha hızlı bir şekilde öğrenebilecek.

Yapay zekâ, giderek daha da önem kazanmaktadır, Apple’nin bu yeni yonga seti ile birlikte, sadece akıllı telefonlar için değil AI ( yapay zeka ) teknolojisini, daha önceki denemeleri gibi, sürücüsüz araçlarda da kullanabilir ve bu yapay zeka alanında bir devrim olabilir.

Çipin resmi olarak ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında henüz resmi bir açıklama yok.

Ancak bu teknolojiye sahip firmalar rekabete girdiğinde yapay zeka teknolojisinin gelişim sürecini düşünmek bile güç. Örneğin, Qualcomm’un en yeni Snapdragon yongaları yapay zeka için özel bir modüle sahipken, Google’ın kendi veri merkezlerinde yeni hizmetlerinden bazılarını dahili yapay zekayla güçlendirmek için çalışan Tensor İşleme Birimi’ne sahip.

Yani rekabete giren bir sistem, o kadar hızlı gelişiyor ki bu teknolojiler piyasada yaygınlaşmaya başlarsa, çok yakında akıllı telefonlar, akıllı birer küçük insana dönüşebilir.

Apple Yapay Zeka Yongaları Hakkında Haziran’da Resmi Bir Açıklama Yapabilir !

Apple’ın yeni AI ( yapay zeka ) yongasının olası yönleri, Haziran başında gelecek olan Worldwide Developers konferansında tartışılabilir.Şirket genel olarak yapay zeka teknolojisi hakkında bilgi verebilir, özellikle son birkaç yıl içinde konseptin büyük teknoloji şirketleri için ne kadar önemli hale geldiğini biliyoruz. Apple, en yeni ve en büyük mobil işletim sistemini oluşturan iOS 11’i, bilgisayar işletim sistemindeki macOS’un yeni bir sürümüyle birlikte tanıtacak.

Apple’ın AI’ya özgü bir yongayı çıkarıp, çıkarmayacağını beklemek zorundayız. Ancak kesin birşey var ki: AI ( yapay zeka ), yakın bir gelecekte Apple ve diğer teknoloji şirketleri için büyük bir odak noktası olmaya devam edecek.

 

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/apple/apple-artificial-intelligence-chip-news/

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir