Apple’a Sonunda Yeşil Işık Yandı!

Ana Sayfa Haber Teknoloji Apple’a Sonunda Yeşil Işık Yandı!
  Apple’a California içerisinde otonom arabaları test etmek için vize çıktı.

Apple marka ürünleri kimi insan çok benimser kimisi hiç benimsemez. Ancak konu ürünler arası iletişim, entegrasyon veya uyum ise, hiç kuşku yok ki Apple iddialı.

Bu fikri haklı çıkarmak istercesine oluşturulmuş bir departman olan ürün entegrasyonu departmanı (Product Integrity) direktörü Steve Kenner’ın yazdığı 5 sayfalık yazısında Apple’ın bu konudaki hevesini açıkça dile getirdi: “Şirket an itibariyle yapay zeka ve otomasyona ciddi yatırım yapıyor. Bir çok alanı otomatize etme anlamında istekli ve heyecanlıyız, buna ulaşım sektörü de dahil.”

Bunca zamandır çıkan spekülasyonlara rağmen resmi bir açıklama yapmayan Apple, geçtiğimiz yıllarda bir çok otomobil sektörü uzmanını şirket kadrosuna dahil etmişti. Chris Theodore, eski Ford ve Chrysler yöneticisi ise Apple’ın en azından otonom cihazlar konusunda kesinlikle aktif olacağını görebileceğimizi belirtti ve şunları da ekledi: “Bu kesinlikle otomobil olmak zorunda değil, yazılım tabanlı ve muhtemelen donanımla entegre otonom modeller olabilir.”

Tim Cook’un da şirket kurucusu Steve Jobs gibi teknolojik cihazların insan hayatında yaratacağı farklar konusunda ne denli hassas olduğunu bilmek, Apple’ın hedeflerini daha heyecanlı kılıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir