Apple’ın ABD’deki en iyi 10 oyunu düşüşe geçti

Ana Sayfa Haber Apple’ın ABD’deki en iyi 10 oyunu düşüşe geçti
Yunus Emre İyitütüncü   ABD’deki  Apple  Store‘da 2016 yılına ait en büyük 10 oyun, uygulama araştırma şirketi olan Sensor Tower’a göre çok büyük bir düşüş kaydetti.

Pokémon Go‘yu  başlattıklarında, oyunun karakterlerini yakalamak isteyen insanlar sokaklarda dolaşmaya başladılar.Pokémon Go, Ağustos ayında zirveye çıktı,ABD’deki geliri Temmuz ayında Apple Store’da  50.6 milyon dolarla zirveyi gördü.

Apple'ın-ABD'deki-en-iyi-10-oyunu-düşüşe-geçti

Bu arada, Supercell’in Clash Royale oyunu,Pokémon kadar önemli bir başlangıç yapamadı, ancak kullanıcıların dikkatini çekerek ve geri bildirimlerine dayanan bir dizi oyun içi etkinlik yaptı;güncelleme yoluyla da dikkatleri üzerine çekti.

Bu güncellemeler sayesinde,kullanıcılar bir önceki aya karşılık yaklaşık 40 milyon dolarlık harcama yaptılar.Niantic’in Pokémon Go‘u da tatil etkinlikleri düzenlemeye başladılar ve birçok güncelleme yaparak kötü gidişata dur demek istiyorlardı.

Benzer şekilde, NBA Canlı Mobil Basketbol Mart Madness olayı sayesinde gelirde artış yaşadı, ancak bu oyunda istenilen sonucu vermedi.

Apple'ın-ABD'deki-en-iyi-10-oyunu-düşüşe-geçti1

Bir diğeri Super Mario Run, tıpkı Pokémon Go gibi,büyük bir coşkuyla ve hayran kitlesiyle başladı.Ancak popüleritesi fazla olmasına rağmen 9.99$uygulama içi satımı kullanıcılar için cazip gelmedi.Clash Royale ve Pokémon Go,kullanıcılara daha az miktarda ücret ödeme imkanı sunarak büyük bir avantaj elde etmişlerdi.

Emin olun ki ; iyi finanse edilen oyunların lansman sıralamasında  büyük bir  gelir atlaması alışılmadık bir durum değildir ve iyi koordine edilmiş uygulamalar büyük bir kitleyi hedeflemektedir.

Kaynak : https://www.recode.net

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir