Apple’ın nakit rezervleri 250 milyar dolara yaklaşıyor

Ana Sayfa Genel Apple’ın nakit rezervleri 250 milyar dolara yaklaşıyor
Yunus Emre İyitütüncü   Apple’ın nakit parası 250 milyar doları aştı ve bu İngiliz hükümetinin ve İngiltere Merkez Bankası’nın birleşik dış rezervlerinden daha fazlasına tekamül ediyor.

Teknoloji devi Salı günü, 100 milyar dolardan üç aylık kâr elde ettikten sonra rezervlerinin bir kez daha artırıldığını açıkladı.

Apple, artan miktarları başka  bir yerde tuttuğundan, son beş yılda iki katına çıkmış durumda.

Apple, rezervlerin 8,5 milyar dolar artarak 246 milyar dolara yükseldiğini açıkladı. 230 milyar doların üstünde bir kısmı, finansal olmayan şirketin denizaşırı ülkesinde en büyük holdingleri olan offshore iştiraklerindedir.

Bu, İngiliz hükümeti ve İngiltere Bankası tarafından tutulan; uluslararası rezervlerdeki 163,4 milyar dolardan ve FTSE 100’de herhangi bir şirketi satın almak için yeterli bir miktardır.

Apple, kârlarını yeni teknolojilere dönüştürme konusunda bilinirken, şimdi daha gerçekçi harcamalar yapmak istediğinden daha fazla para üretiyor.

Apple’ın giderek artan yurtdışı nakit desteğiyle Avrupa Komisyonu, şirketin bu satışları kaydeden.İrlanda,Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Hindistan’daki kazançlarla ilgili kurumlar vergisi ödemesi gerektiğini söyledi.

Kaynak:http://www.telegraph.co.uk/technology/2017/05/01/apples-cash-reserves-swell-250bn/

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir