Yeni bir WhatsApp güncellemesi, insanların sohbetlerini saklamalarına imkan sağlayacak.

Bu yılın başlarında duyurulacak olan (2024) ‘Sohbet Kilidi’ özelliği, kullanıcıların ‘en özel konuşmalarını’ şifreleyerek ve ayrı bir klasörde saklayarak meraklı insanlardan uzak tutmayı amaçlayacak.

Artık Telefona Bildirimler ve Mesajlar Gizli Olarak Gelecek! Utanma Anları Ortadan Kalkacak

Ayrıca, kilitli sohbetlerden gelen bildirimler, telefonu bir arkadaşınıza fotoğrafları göstermek için verdiğiniz an gibi uygunsuz anlarda ortaya çıkmayacak.

Şimdi ise WABetaInfo tarafından keşfedilen bir özelliğe göre, kilitli sohbetlerin tamamen gizlenebileceği görünüyor.

Bu, WhatsApp’ınıza bakan kişilerden tamamen gizlenecek ve yalnızca arama çubuğuna girilen gizli bir kodla erişilebilecek.

WABetaInfo tarafından elde edilen bir ekran görüntüsü, ‘kilitli sohbetleri gizle’ seçeneğini açıp bunlara erişmek için bir gizli kod belirlemeniz gerekeceğini gösteriyor.

Mayıs ayında Chat Lock’u duyuran WhatsApp sahibi Meta CEO’su Mark Zuckerberg,WhatsApp’taki yeni kilitli sohbetler, konuşmalarınızı daha özel hale getiriyor. Bunlar şifre korumalı bir klasörde gizleniyor ve bildirimler göndericiyi veya mesaj içeriğini göstermeyecek” dedi.

Şirketin bir açıklaması da şunu ekledi: “Bu özelliğin, telefonlarını ara sıra aile üyeleriyle paylaşma gereği duyan veya birinin tam da ekstra özel bir sohbetin geldiği anda telefonunuzu elinde bulundurduğu anlar için harika olacağını düşünüyoruz.

Gizli sohbetleri gizleme, beta testinde olan ‘bir kere dinle’ sesli notlarının ortaya çıkmasının ardından duyurulan ikinci gizlilik özelliği.

Bonus Duyuru: Artık Bir Telefonda İki Ayrı Hesaba Giriş Yapabilinecek!

Uzun zamandır beklenen bir haberde, WhatsApp sonunda bir telefonda iki ayrı hesaba giriş yapabilme özelliğini duyurdu, ikisi arasında geçiş yapabilmek mümkün hale geldi.

Daha çiçeği burnunda açıklanan bu özellik, ikinci bir whatsapp için telefon alanları ekstra masraftan kurtaracağa benziyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER