• Ana Sayfa
  • Mobil
  • Aşı Randevusu Nasıl Alınır? 3. Doz E-Nabız Aşı Randevusu Alma Ekranı!

Koronavirüs aşısında 50 milyona yakın kişi açıklandığını yetkililer duyurdu. Diğer yandan ise aşı randevusu alma ekranı 3. doz aşı tanımlamalarının ardından merak edilmeye başlandı. Aşı randevusu nasıl alınır? 3. Doz E-Nabız aşı randevusu alma ekranı! araştırılmaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün itibariyle 50 yaş üstü ve sağlık çalışanlarının aşı randevusu alabileceğini açıkladı. Aşı sırası gelen vatandaşlar koronavirüs aşı randevularını Sağlık Bakanlığı’nın e Nabız, MHRS ve Alo 182 hattı üzerinden alabilecekler. Aşı randevusu e Devlet üzerinden de oluşturulabilecek. Peki, koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? tüm detaylarına birlikte bakalım.

Aşı Randevusu Nasıl Alınır? 3. Doz E-Nabız Aşı Randevusu Alma Ekranı!

Asi Randevusu Alma Ekrani

Aşı randevusu alma ekranı 50 yaş üstü ve sağlık çalışanları için 3. doz ile yeniden gündeme geldi. Diğer yandan ise E-Devlet, MHRS ve E-Nabız aracılığıyla gerçekleşebilecek olan aşı randevusu, telefondan veya SMS ile de alınabilecek.

BionTech ve Sinovac aşı tercihlerinin de yapılabildiği randevu sisteminde yapılabiliyor. Aşı sırası sorgulama işlemine de aynı ekran üzerinden ulaşılabiliyor.

E-DEVLET VE MHRS İLE AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı randevusu telefon ile alınacaksa kimlik belgesinin yanınızda bulunması gerekiyor.

Aşı randevusu SMS ile alınacaksa TC Kimlik Numarası ve Kimlik Seri Numarasını biliyor olmak yeterlidir. Tüm bunların dışında E-Devlet girişi ile basit bir şekilde aşı randevusu oluşturmak da mümkün olabilmektedir. Dahası aşı randevu günü ve saati konusunda serbestçe seçim yapabilmenize imkan doğmaktadır. Aşı randevusu alma ekranı hakkında detaylı bilgiler

Üçüncü doz koronavirüs aşısı zorunlu mu?

Covid-19 salgınına karşı aşılama süreci son zamanda hızlandı. İlk aşılarını olan vatandaşlar tarafından diğer dozların zorunlu olup olmadığı araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen müjde ile aşılama yaşının 18’e düşürüldüğü açıklandı.

Bilim Kurulu Toplantısı’nda alınan karara ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 50 yaş üstü vatandaşların üçüncü doz aşı olmalarını belirtti.

ÜÇÜNCÜ DOZ AŞI RANDEVUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Aynı zamanda Bakan Koca’nın yaptığı açıklama kapsamında 3. doz aşı randevularının 1 Temmuz tarihi itibariyle alınabileceğini belirlendi.

İKİ DOZ AŞI ARASINDAKİ SÜRE NE KADAR OLMALI?

Yapılan 2 aşı arasındaki süreç ise doktorlar tarafından verilen bilgi doğrultusunda 6 hafta olduğu biliniyor.

Yapılan aşının ardından diğer dozu vurdurmak isteyen vatandaşlar randevu alabilmek için bu 6 haftalık süreyi geçirmiş olmalı.

TELEFONDAN AŞI RANDEVUSU ALMA EKRANI

Telefondan aşı randevusu oluşturabilmek için Sağlık Bakanlığı MHRS sistemi olan 182 çağrı merkezini arayabilirsiniz. Diğer yandan ise yoğunluk oluştuğu dönemlerde 182 çağrı merkezi hattı düşmemekte ve iletişimde problem yaşanabilmektedir.

SMS İLE AŞI RANDEVUSU ALMA

SMS ile aşı randevusu almak için ASI boşluk TC Kimlik Numarası boşluk Kimlik Seri Numarası bilgilerini girerek 2023’e göndermek gerekecektir.

Örnek; ASI 1234567890 3934

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E-DEVLET MHRS İLE AŞI RANDEVUSU ALMA İŞLEMİ

1- İlk olarak aşı randevusu almak için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) girişi yapılması gerekiyor.

2- Daha sonra E-Devlet ile giriş sağlayabileceğiniz butona tıklayın veya üye ol butonuna basarak üye olabilerek giriş yapın.

3. Doz E-Nabiz Asi Randevusu Alma Ekrani

3- Giriş yaptıktan sonra sağ tarafta yer alan “Hastane randevusu al” sekmesini tıklayın.

4- Son olarak ise “Genel Arama” seçeneğini işaretleyin. “Covid-19 Aşı” seçeneğini işaretleyin.

Not: Son olarak gelen ekranda eğer sağlık çalışanı değilseniz “COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz. Yeni öncelikli gruplar eklendikçe durumunuz yeniden değerlendirilecektir.” uyarısı çıkacaktır.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER