Atari’nin yeni konsolu Ataribox’ın, Nintendo’nun NES ve SNES Classic retro konsollarına benzeyeceği belirtildi.

Atari tarafından ilk olarak E3 (Electronic Entertainment Expo) etkinliğinde tanıtılan Ataribox, klasik Atari tasarımından ilham alınarak yapıldı. Ataribox, Atari 2600’ün klasik ahşap yapısında karşımıza çıkıyor.

Şirket, yeni oyun konsolunun Atari’nin eski ve yeni taraftarlarına hitap edeceğini, amaçlarının yeni bir şeyler ortaya çıkarmak olduğunu ve bir yandan da miraslarına sadık kalmayı amaçladıklarını söyledi.Yeni Ataribox, Atari 2600’deki gibi klasik ahşap şeklinde, keskin siyah renkte, cam ve tahta paneliyle harika bir tasarıma sahip.

Ayrıca Ataribox, SD kart desteği, HDMI (High Definition Multimedia Interface) ve dört USB bağlantı noktasını içeriyor. Bunun yanı sıra konsolun biri ahşap olmakla birlikte, siyah ve kırmızı olmak üzere iki farklı sürümü daha piyasaya çıkacak.

Atari, Ataribox’da klasik oyunların yanı sıra mevcut içerikler de sunmayı planlıyor. Atari, şimdilik yeni konsolunun fiyatı, çıkış tarihi, oyun içeriği ve tam özellikleri ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgiye yer vermedi. Ayrıca Atari topluluğundaki geri bildirimlerin de dinlenilerek yeni oyun konsolunun geliştirileceği de belirtildi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir