Sürücüsüz Otomobil Yarışı Kızıştı : Audi Bu Ay Testlere Başlıyor !

Ana Sayfa Haber Sürücüsüz Otomobil Yarışı Kızıştı : Audi Bu Ay Testlere Başlıyor !
  

Okuma süresi : dakika


Sürücüsüz-Otomobil-Yarışı-Kızıştı-Audi-Bu-Ay-Testlere-Başlıyor-webhakim-p-1476

Reklam ucuz duvar kağıdı

 

Audi, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları 3. seviye sürücüsüz otomobil testlerine bu ay başlayacağını duyurdu.

Otomobil ve sürücüsüz araç teknolojilerinde öncü olan şirket, heyecanla beklenen 3. seviye sürücüsüz otomobil testlerini bu ay New York’ta gerçekleştirecek.

Audi, sürücüsüz otomobil teknolojilerinin geldiği son noktayı ortaya koyacak testleri yapan ilk şirket olacak. Ayrıca, New York’ta test gerçekleştiren ilk otomobil üreticisi ünvanı da böylece Audi’nin olacak.

 

[ilgili_haber id=”4245″][/ilgili_haber]

 

Sürücüsüz otomobil teknolojileri beş farklı seviyede ele alınıyor. 3. seviye bu teknolojilerin günümüzde geldiği son nokta. Ancak bir sonraki seviye olan 4. seviyede tam anlamıyla otonom sürüş deneyiminin sağlanması amaçlanıyor. 4. seviyede otomobil kendi kendine yol alacak. Direksiyon ile yönlendirilmesine rağmen şoförün dikkatine ve müdahalesine ihtiyaç duyulmayacak.

Gerçek anlamda sürücüsüz otomobillerin ise 5. seviye teknolojilerin geliştirilmesinin ardından üretilebileceği düşünülüyor. 5. seviye sürücüsüz araçlarda araç, kendi kendine yol alacak, sürüş rotasını belirleyecek ve araçta direksiyon bulunmayacak. Direksiyonla yönlendirilmeye ihtiyaç olmayacak olan 5. seviye bu sürücüsüz otomobiller otomobil teknolojisi dünyasında merakla bekleniyor.

 

[ilgili_haber id=”4138″][/ilgili_haber]

 

3. seviye testlerinin ardından 4. seviye testlerinin başlanacağı biliniyor. Ancak 4. seviye sürücüsüz otomobil testlerinin başlayacağı tarihe dair henüz resmi bir açıklama bulunmamakla birlikte 4. seviye testlerinin 2020 yılına kadar başlayacağı öngörülüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir