Avatar Serisinin Devamı Yakında Vizyona Girecek !

Ana Sayfa Haber Sinema Avatar Serisinin Devamı Yakında Vizyona Girecek !
  İlki 2009 yılında gösterime giren ve 2.7 milyon dolar gişe yapan, yönetmen James Cameron imzalı Avatar filminin devam filmlerinin çıkış belli oldu.

Avatar filminin devam filmlerinin çıkış tarihleri son yıllarda yılan hikayesine dönse de, sinemaseverlerin nihayet bekledikleri haber geldi.

Avatar-2 filminin 2014 ve 2018 yılında çıkacağı yönünde haberler basına yansımış, sonrasında  bu haberler doğrulanamamıştı.

2009 senesinde vizyona giren, gişe rekorları kıran ve  James Cameron’un en büyük projesi sayılan Avatar’ın devam filmlerinin vizyon tarihleri açıklandı. Toplamda beş filmden oluşacak serinin 2020 ve 2025 seneleri arasında 4 yeni filmi vizyona girecek.

Avatar’ın resmi Facebook sayfasından,  Dünya Günü’nde yapılan açıklamada yeni dört film için çalışmalara başlandığı belirtilerek “Macera, 18 Aralık 2020, 17 Aralık 2021, 20 Aralık 2024 ve 19 Aralık 2025’te devam edecek” ifadeleri kullanıldı.

Bu arada dağıtıcı firma 20th Fox Century’den de benzer bir açıklama geldi.

İlk filmde rol alan Zoe Saldana’yı, Sam Worthington’ı, Sigourney Weaver’ı ve Stephen Lang’ı yeni filmlerde de izleyeceğiz.

James Cameron, seriye eklenecek film sayısını ikiden dörde çıkarmalarının ardından bazı değişiklikler yapma kararı almış ve yeni filmlerin başka bir tarihe ertelendiğini duyurmuştu. Filmlerin vizyon tarihlerinin açıklanmasıyla yapılan değişimlerin tamamlandığını söyleyebiliriz.

Film yapımcısı, The Daily Beast’a “Benim tek odaklandığım şey Avatar 2 değildi. Avatar 2, 3, 4 ve 5 de  eşit derece odakladım ve hepsini eşit derecede önemsedim”.

“Tüm devam filmleri aynı özenle geliştirildi ve Avatar5 ile seriyi sonlandırdım. Şimdi filmin çekim aşaması için gereken aktif hazırlık sürecini başlattığını ve Ağustos ayında çalışmalara başlayacağını” söyledi.

Kaynak : http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/avatar-sequels-release-dates-james-cameron-a7696981.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir