Hükümet, böyle bir düşüncenin yanlış olduğunu savunuyor fakat salı günü yayınlanan ankette 8 Avustralyalıdan biri Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in korona virüsten bir şekilde sorumlu olduğuna inanıyor. Ayrıca 5G kablosuz ağının hastalığı çok daha hızlı şekilde yaydıklarına inanıyor. 

Diğer görüşteki insanlar ise, Pandeminin insanları aşı yapmaya zorlamak için kullanıldığına inanıyor. Beş kişiden biri, medyanın ve hükümetin halkı korkutmak için ölüm oranını abarttığına inanıyor. Beş kişiden ikisi ise, Covid-19’un Çin’in Wuhan kentindeki bir laboratuvardan üretildiğini düşünüyor.

Çoğu insan ise bu teorileri reddetti, ankete katılanların dörtte biri ise emin değil. Diğer yandan katılımcıların yüzde 77’si  Çin’deki salgının Pekin hükümetinin yayınladığı istatistiklerde bildirilenden çok daha kötü olduğunu söyledi.

Avustralyalılar 5G’nin Korona Virüsü Yaydığına İnanıyor!

1073 kişinin katıldığı ankette, Avustralya genelinde 5G komplo teorisyenleri ve Anti-vaxxers’ın liderliğindeki küçük protestoları takip ediyor.

Salı günü, hükümet halka 5G iddialarının yalan olduğunu ve 5G direklerine yapılan saldırıların cezası olacağını söyledi.  İletişim Bakanı Paul Fletcher, ”5G ile korona virüs arasında bir bağlantı olduğuna dair herhangi bağlantı olmadığını” dile getirdi.


Kaynak : https://thenewdaily.com.au/life/tech/2020/05/19/coronavirus-5g-australia/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!