Son dakika! Aile ve Sosyal Hizmetle Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada engelli ve aileleri için 968 milyon TL olan evde bakım yardımı ödemelerine bugün başlandığının bilgisini verdi.

Bakan Duyurdu! Evde bakım yardımı ödemeleri bugün başlıyor

Son dakika! Aile ve Sosyal Hizmetle Bakanı Derya Yanık’ın verdiği bilgiye göre engelli ve aileleri için 968 milyon TL olan evde bakım yardımı ödemelerine bugün başlayacağını duyurdu.

ÖDEMELER YAPILIYOR

para

Bakan Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerden biri olduğunu vurgulayarak, “Engelli vatandaşlarımıza yönelik politikalarımızı aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz” dedi.

Evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 1797 lira 97 kuruş ödeme yapıldığını hatırlatan Bakan Yanık, “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için toplam 968 milyon TL Evde Bakım Yardımı Ödemelerine bugün başlıyoruz. Ödemeler 20 Eylül’e kadar tamamlanacak. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

ENGELLİ, EVDE BAKIM VE 65 YAŞ AYLIĞI YATAN İLLER LİSTESİ

1-Tokat 2- Hatay 3- Afyonkarahisar 4- Bolu 5- Aksaray 6- Osmaniye 7- Sakarya 8- Antalya 9- Kahramanmaraş 10- Kocaeli 11- Balıkesir 12- İstanbul 13- Samsun 14- Bilecik 15- Manisa 16- Denizli 17- Uşak 18- Ordu 19- Iğdır 20- Konya 21- Sivas 22- Ankara 23- Adıyaman 24- Mersin 25- Bursa 26- İzmir 27- Adana 28- Tekirdağ


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!