Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tokat Medical Park Hastanesi yoğun bakımında tedavi gören hastaya yapılan kötü muameleye ilişkin başlatılan soruşturmanın kararını açıkladı.

Bakan Koca Tokat’ta Hastaya Şiddet Uygulayan Sağlıkçıların Aldığı Cezayı Duyurdu!

bakan koca dan son dakika açiklamasi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, faaliyeti duran Medical Park Hastanesi’ndeki olaya ilişkin başlatılan soruşturmayı hatırlattı.

Bakan Koca, yoğun bakım servisindeki bir hastaya karşı yapılan şiddet / kötü muameleyi uygulayan sağlık çalışanlarına verilen cezaların, Sağlık Meslekleri Kurulunda karara bağlandığını kaydetti..

BAKAN KOCA,VERİLEN CEZALARI AÇIKLADI

Bakan Koca, sağlık çalışanlarına verilen cezalar hakkında bilgi vererek şu ifadeleri kullandı:

“Söz konusu 2 sağlık personelinden biri 3 yıl süreyle meslekten men edildi. Süre sonunda, bir sağlık kurumunda çalışabilmesi için, 18 aylık mesleki ve etik eğitimi alma mecburiyeti var ve tekrar bir yoğun bakımda çalışması söz konusu değildir..

Sağlık Meslekleri Kurulunun kararına göre, diğer sağlık personeli 6 aylık mesleki eğitimden geçmek zorunda, artık yoğun bakımda çalışamaz. Bağışlanamaz davranışlarıyla toplumu ve sağlık camiasını üzenler, davranışlarının hesabını yargı önünde de mutlaka verecektir.”.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER