• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Bakan Selçuk Açıkladı: Hes Kodu ile öğrenci ve öğretmenlerimiz nasıl takip ediliyor

Yüz yüze eğitim bilindiği üzere ilk olarak sadece 1.sınıflara açılmıştı. Daha sonra ise kademeli olarak 2.3.4. 8 ve 12. sınıflara açılmıştı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk ise okulların kademeli olarak açılacağını ifade etmişti. Diğer sınıfların ise koronavirüsün seyrine göre açılacağı konuşuluyor. 

Diğer yandan ise Bakan Selçuk açılan sınıflarda Hes kodu ile hem öğrenci ve hem de öğretmenlerin nasıl takip edildiğine dair açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk Açıkladı: Hes Kodu ile öğrenci ve öğretmenlerimiz nasıl takip ediliyor

son dakika ziya selcuk

Bakan Selçuk açıklamasında,”Tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, servis görevlisinin, okulda görevli personelin Hes kodu alındı ve bu kodlar okullarımızla bir yazılımı aracılığıyla ilişkilendirildi. Bu sayede ailesinde yada kendisinde koronavirüs görülen öğrencilerimizle ve öğretmenlerimiz ile ilgili bilgiler doğrudan okul yönetimine ulaşıyor.

Not: Bir dakikanızı ayırabilir misiniz. Değerli arkadaşlar Youtube kanalında sizler için iyi videolar, içerikler ve haberler oluşturmaya çalışmaktayız, Youtube kanalımıza abone olursanız, bizi çok mutlu ederseniz. Burayı tıklayarak https://www.youtube.com/c/Webhakim/videos kanalımıza abone olabilirsiniz, şimdiden teşekkürler. Hadi haberimize devam edelim.

Hes kodu ile tespit ettiğimiz öğrencilerimizi, Sağlık Bakanlığı’nın öngördüğü kurallar doğrultusunda en az 14 gün uzaktan eğitim alacak şekilde evlerine yönlendiriyoruz. Öğretmenlerimizde aynı şekilde. Biz bugün HES kodları sayesinde her bir çocuğumuzun öğretmenimizin risk taşıyıp taşımadığını izleyebiliyoruz.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!