Gündeme dair açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul, canlı ders ve karneler ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, ”Geriye doğru baktığımızda işin büyük bir kısmında müsterih olduğumuzu söyleyebilirim.” açıklamalarında bulundu. Ayrıca dijital karne uygulamasının olacağını belirtti. Tabi öğrenciler merak ediyor, karneler nasıl olacak 2021 yılında detaylarına bakalım.

Bakan Ziya Selçuk Açıkladı: Dijital Karne Geliyor

karneler nasil olacak 2021

Bakan Selçuk eğitim alanındaki tedbirlerle ilgili olarak, “Canlı derse erişim noktasında sıkıntı çeken çocuklarımıza daha çok olanak sağlamalıyız. Eksiklerimizin olduğunu görmemiz ve bunlar için çaba sarfetmemiz bizim en doğru pusulamız. Biz ‘hiçbir sorun yok’ demiyoruz ‘her şey kötü” de demiyoruz. Biz şu kalemlerde iyiyiz, şu kalemlerde çalışmalıyız diyoruz. Geriye doğru baktığımızda işin büyük bir kısmında müsterih olduğumuzu söyleyebilirim.” dedi

Bakan Selçuk, ”Okulları açmadık çünkü bizim koşullarımız, ülkemizin yapısı, sosyal hayatımız, düğünlerimiz, cenazelerimiz, bütün bunların sosyo antropolojik fotoğrafına bakmak zorundayız. Daha önce canlı ders yapabilme kapasitemiz 100 bin civarındaydı. Şu anda 3 milyonu geçtik.” ifadelerini kullandı.

Öğretmenler Ne Zaman Aşı Olacak?

Bakan Selçuk, ”Öğretmenlerimizin arzu etmeleri halinde aşılama sürecinin bir an önce başlaması konusunda Sağlık Bakanlığı ile temasımız sürüyor. Aşı takvimine bağlı olarak yaşlılar, hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımızdan sonraki ekipte öğretmenlerin de yer alması noktasında ilkesel olarak müzakerelerimiz var.” ifadelerini kullandı.

Dijital Karne Dönemi

Bakan Selçuk, “Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok. Dijital karne söz konusu. Liseler için birinci dönemle ilgili notlandırma süreci bittikten sonra karne olabilir.” açıklamasını yaptı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Bakan Selçuk yüz yüze eğitimle ilgili, “Hiçbir şekilde sınav yok dersek bu, önümüzdeki 5-6 senenin eğitim sistemini felç etmeye yönelik bir şeye dönüşecek. 15 Şubat’ta hangi gruplarda yüz yüze eğitime geçebiliriz, hazırlık yaptık. Açıklayabilmek için salgının seyriyle ilgili verileri görmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs Aşı Açıklaması

Bakan Selçuk, koronavirüs aşısıyla ilgili “Eğitimi yüz yüze yapmamızın önünü açacak.” açıklamasında bulundu. Lisede öğrenciler sınav olacakları zaman her türlü tedbiri fazlasıyla alacakları belirten Bakan Selçuk, bunu LGS’de, başka durumlarda gösterdiklerini belirtti.

“Eğitim bilimsel verilere göre yapılıyor”

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “Sosyal medyada talep çok oldu, bunu yapalım, bu mümkün değil, bu bir yanılgı. Eğitim bilimsel verilere göre yapılıyor.” açıklamasını yaptı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER