• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Bakan Ziya Selçuk Instagram Üzerinden Veliler ile Buluşacak! Okulla veya herhangi bir problem için direkt olarak soru sorabilirsiniz!

Bakan Ziya Selçuk Instagram üzerinden veliler ile buluşacak! Okulla veya herhangi bir problem için direkt olarak soru sorabilirsiniz! Bildiğiniz üzere uzaktan eğitim 31 Ağustos’ta başladı, Pazartesi ise yüz yüze eğitim 1.sınıflar için başlayacak. Tabi bunun yanında velilerin akıllarında çok soru bulunmaktadır. Bunu gidermek için Bakan Selçuk sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden veliler ile buluşacak, Bakana direkt olarak soru sorabilir ve gördüğünüz sıkıntıları anlatabilirsiniz. Peki, Bakan Selçuk Instagram yayını kaçta açacak bakalım.

Bakan Ziya Selçuk Instagram Üzerinden Veliler ile Buluşacak! Okulla veya herhangi bir problem için direkt olarak soru sorabilirsiniz!

Bakan Ziya Selçuk Instagram Üzerinden Veliler ile Buluşacak

Yüz yüze eğitimde 1.sınıflar için Pazartesi, salı günleri okula gidecek öğrenciler mavi, perşembe, cuma gidecekler ise kırmızı grup olacak. Bakan Ziya Selçuk 21 Eylül’de okula başlayacak 1.sınıf öğrencilerinin aileleri ile Instagram canlı yayınında buluşacak. Aileleri dinleyecek ve okullardaki tedbirleri anlatacak.

Bakan Ziya Selçuk, 21 Eylül Pazartesi günü eğitim hayatına başlayacak 1.sınıf öğrencilerinin velileriyle sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayında buluşacak.

Bakan Ziya Selçuk, sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden, bu yıl 1.sınıfa başlayacak öğrencilerin velileriyle buluşacak. Bakan Selçuk’un kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden saat 20.00’de canlı yayın yapması planlanıyor.

2 Ayrı Grup Mavi ve Kırmızı Olmak Üzere Farklı Günlerde Okula Gidecek

okullar ne zaman acilacak

Anaokulu ve 1. sınıfların pazartesi günü nasıl yüz yüze eğitime başlayacağına dair ayrıntıların belli oldu. Öğrenciler haftanın 2 günü 2 grup halinde okula gidecek. Pazartesi, salı günleri okula gidecek öğrenciler mavi, perşembe – cuma gidecekler ise kırmızı grup olacak. Çarşamba günleri ise ders işlenmeyecek. Ders işlenmediği günlerde okullar dezenfekte edilecek.

Sosyal mesafenin sağlanması için her sınıf ikiye bölünerek haftada 2 gün okula gidecek. Bu arada hava koşullarının uygun olduğu günlerde dersler okul bahçelerinde işlenecek. İkili sıralarda tek öğrenci oturacak. Diğer yandan ise her sırada o öğrencinin adının yazılı olduğu etiketler yer alacak. EBA TV aracılığıyla uzaktan eğitim yapılacak.

HES TAKİBİ

Her öğrenci ve velisi ile öğretmenlerin, servis şoförlerinin sağlık durumları HES koduyla takip edilecek.

MEB’in ve Sağlık Bakanlığı’nın ortak çalışması kapsamında oluşturulan HES takibinde herhangi bir ailede pozitif vaka bulunması durumunda o öğrencinin bulunduğu sınıf uzaktan eğitime geçecek. Diğer yandan ise Ölçme değerlendirmede öğrenciler hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimde aldıkları derslerden sorumlu olacak. İlkokullarda sınavlar ağırlıklı olarak proje ve ödev üzerinden yapılacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!