Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencileri sevindirecek açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk,”Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan ise daha önceleri LGS soruları ile beraber ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik tekrar testleri yayınlayan MEB, ilkokul 2. 3. ve 4. sınıf düzeyinde 3 bin 500 adet yeni soru yayımladı.

MEB, koronavirüs salgını kapsamında öğrencilere kaynak desteği sağlamayı sürdürüyor. MEB tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan kaynak desteği yayımlandı.

3 Bin 500 Adet Yeni Soru Yayımlandı

MEB, ilkokul 2. 3. ve 4. sınıf düzeyinde 3 bin 500 adet yeni soru yayımladı. İlkokul sınıf öğrencilerini desteklemek hedefiyle; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve Hayat Bilgisi derslerinin tüm ünitelerini kapsayan sorular hazırlandı.

Kaynak desteği, 2. sınıflar için 785 adet soru, 3. sınıflar için bin 115 adet soru ve 4. sınıflar için bin 600 adet çalışma sorusunu içeriyor. MEB tarafından yayımlanan kaynak desteğine, http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden erişilebilecek.

Bakan Ziya Selçuk Açıkladı

Bakan Ziya Selcuk Ogrencileri Sevindirecek Aciklamalarda

Bakan Ziya Selçuk açıklamasında;” Daha önce ortaokul ve lise kademesinde tüm sınıflar düzeyinde öğrencilerimize destek paketleri hazırlamış ve paylaşmıştık. İlkokul seviyesinde öğrencilerimize destek sağlamak için çalışmalarımız devam ediyordu ve bu çalışmayı da tamamladık.

Böylece, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinin tüm sınıf seviyelerinde öğrencilerimize kaynak desteği sunmuş olduk. Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız.

Süreci koordine eden Bakan Yardımcım Mahmut Özer’e, yardımcı kaynakların hazırlanmasında büyük emek veren Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy’a, Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanlarımıza, 81 ilde bulunan Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizde görevli arkadaşlarımız ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER