Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklaması yaptı. Bilindiği üzere yarın çoğu sınıflar okullara başlayacak. 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflar ders başı yapacak. Diğer yandan ise ülkemizde çoğu yerinde çıkan yangınlara değinen Bakan Selçuk; Güzel ülkemizde, yanan ormanların hüznünü bir kez daha yaşıyoruz. Yarın ilk ders zilini çalacak köy okullarımızdaki öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Bakan Ziya Selçuk Son Dakika Açıklaması

Bakan Ziya Selçuk Son Dakika Açıklaması

Bilindiği üzere Hatay, Trabzon, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta orman yangınları çıkmıştı. Bu kapsamda ise MEB Bakanı Ziya Selçuk bu duruma kayıtsız kalmadı ve, Yarın ilk ders zilini çalacak köy okullarımızdaki öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum.” açıklamasını yaptı.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

12 Ekim Pazartesi günü okullar açılacak. Bakan Selçuk, ilkokul 1. sınıflarla birlikte, 12 Ekim tarihinde 2. 3. 4. 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin başlayacağını açıkladı.


OKUL KAÇ GÜN OLACAK?

  • ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün, toplam 12 ders saati (2 gün, 6 6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün, toplam 14 ders saati (2 gün, 7 7 ) uygulanacak.
  • Lise hazırlık sınıfları ve 12’inci sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8 8) yapılacak.
  • Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında dersler yüz yüze eğitimle verilecek.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!