Uzaktan eğitimde öğrencilerin dersten geri kalmasını önlemek için internet içinde olmak üzere tabletlerin dağıtılacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda Bakan Ziya Selçuk, ”Uzaktan Eğitime Tablet Bilgisayar Desteğinin 3. Fazında 66 Bin Cihaz Daha Öğrencilerimize Ulaştı Ocak ayının sonuna kadar aylık 25 GB internet paketli 500.000 tabletin dağıtımı tamamlanacak.” açıklaması yaptı.

Bakan Ziya Selçuk Tablet Açıklaması: 25 GB internet paketli 500.000 tabletin dağıtımı tamamlanacak

Bakan Ziya Selcuk Tablet Aciklamasi

MEB, tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın üçüncü faz dağıtımları başladı. Daha önce yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin de desteğiyle dağıtımı gerçekleştirilen 150 bin tablet bilgisayara ilave olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat açıkladığı ve tamamı Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 500 bin tabletin dağıtımı devam ediyor.

51 bin cihazlık dağıtımın ardından bu fazda 66 bin tablet bilgisayar

Geçen hafta gerçekleştirilen 51 bin cihazlık dağıtımın ardından bu fazda 66 bin tablet bilgisayar daha öğrencilere dağıtılacak. Bu yeni faz ile birlikte 500 bin tabletin 116 bin 500 adedi sahiplerine ulaşmış olacak. Diğer yandan ise haftalık olarak gerçekleştirilecek gönderimler ile ocak ayı sonuna kadar 500 bin tabletin dağıtımı tamamlanacak.

3. fazda tablet bilgisayarlar

Bugün başlayan 3. fazda tablet bilgisayarların gönderildiği 38 ilin yöneticisi ile dijital ortamda toplantı yapan Bakan Selçuk, bu fazda 66 bin tablet bilgisayarın daha öğrencilere ulaştırılacağını belirtti.

Aylık 25 GB kotalı GSM internet hizmeti için gerekli sözleşmeleri yaptık

MEB Bakanı Selçuk, “İl müdürlerimizin teslim edeceği bu tablet bilgisayarlarla birlikte öğrencilerin canlı ders ve EBA platformundan faydalanmaları için ihtiyaç duyacakları aylık 25 GB kotalı GSM internet hizmeti için gerekli sözleşmeleri yaptık. İl yöneticilerimiz bu tablet bilgisayarları öğrencilere 4.5G GSM sim kartlı olarak teslim etmiş olacak. Geçen hafta 50.500 öğrencimiz daha internet paketli yeni tabletleriyle ders başı yaptı. İçinde çevrim dışı zamanlarda kullanabilecekleri eğitim içerik ve kaynakları da var. Bu hafta da 66.000 tablet bilgisayarın dağıtımını yapacağız. Çocuklarımızın eğitim hakkı için gayret eden herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!