Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tablet ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, ”Uzaktan eğitim sürecindeki tablet bilgisayar dağıtım stratejimizde öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize resmî veriler üzerinden ulaşmaya devam ediyoruz.” açıklamalarında bulundu. Haberin detaylarına bakalım.

Bakan Ziya Selçuk’tan 500 Bin Tablet Açıklaması: Dağıtımımızın ikinci fazındayız

Bakan Ziya Selcuk'tan 500 Bin Tablet Aciklamasi

Bakan Selçuk, ”Uzaktan eğitim sürecindeki tablet bilgisayar dağıtım stratejimizde öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize resmî veriler üzerinden ulaşmaya devam ediyoruz. Bir yandan destek kampanyaları hızla sürerken Bakanlık olarak yaptığımız 500 bin tablet dağıtımımızın ikinci fazındayız.” ifadelerini kullandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılmak üzere sosyal sorumluluk kapsamındaki desteklere ilave olarak bakanlık tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın sevkiyat ve dağıtım süreci devam ediyor. Tablet bilgisayarlar kontrol aşamalarının ardından hızla sevkiyat aşamasına alınıyor ve illere ulaştırılıyor.

15 Aralık Salı günü, 50 bin 500 adet tablet daha dağıtım için 15 ile doğru yola çıktı. 17 Aralık Perşembe günü il müdürlükleri, öğrencilere dağıtılmak üzere tabletleri teslim aldı.

Bu gönderimde Adıyaman’a 2 bin 300, Batman’a 2 bin 600, Diyarbakır’a 3 bin, Gaziantep’e 3 bin, Hakkari’ye 850, İstanbul’a 5 bin, Kayseri’ye 2 bin, Kilis’e 500, Kocaeli’ye 8 bin, Mardin’e 3 bin, Ankara’ya 1350, Siirt’e 1000, Şanlıurfa’ya 10 bin 700, Şırnak’a 2 bin 600 ve Van’a 4 bin 600 adet tablet bilgisayar ulaştırıldı.


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 1 sene önce

Van saray öğrenburç köyü ndeyim tabletim yok bana yardım edin