MEB Bakan Ziya Selçuk, LGS’ye girecek öğrencilere önemli uyarılarda bulundu. Detaylarına bakalım.

BAKAN SELÇUK: 2021 LGS BİLİNMESİ GEREKENLER

Bayramdan Sonra Okullar Açilacak Mi

Bakan Selçuk, LGS 2021 Sınav uygulanacak işte detayları:

Bakan Ziya Selçuk’tan Çok Önemli LGS Açıklaması

Bakan Ziya Selcuk'tan Dogan Cuceloglu Aciklamasi

Bakan Selçuk, ”LGS’ye hazırlık sürecinde öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Nisan ayı örnek sorularını http://odsgm.meb.gov.tr’de erişime açtık. Kılavuzumuz yayında, başvurularınızı bu yıl da Bakanlığımız gerçekleştiriyor. İyi çalışmalar gençler…” ifadelerini kullandı.

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav’a yönelik olarak 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından beri her ay örnek sorular yayımlanmaya devam ediyor.

Bu yılki ilk örnek soru paketi 2 Aralık 2020, ikinci örnek soru paketi 6 Ocak 2021, üçüncü soru paketi 4 Şubat 2021, dördüncü soru paketi ise 8 Mart 2021 itibarıyla 8. sınıf öğrencilerinin istifadesine sunuldu.

Nisan ayı örnek sorularında, daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

Nisan ayı örnek soruları ile beraber 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından bu yana 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.060’a ulaştı.

Örnek sorular, 6 Haziran 2021’de gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav’a yönelik olarak öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay yayımlanmaya devam edecek. Ünitelerin işleniş zamanına göre yıl boyunca yayımlanacak olan örnek sorulara meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden erişilebiliyor.

Nisan Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

Nisan Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

BAKAN SELÇUK, Sınav başvuru ve uygulama kılavuzu

Bakan Selçuk, ”2020-2021 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav başvuru ve uygulama kılavuzu, Bakanlığın “www.meb.gov.tr” internet adresinden açıklandı.” ifadelerini kullandı.

Bakan Ziya Selçuk’tan LGS Hakkında Önemli Açıklama

Bakan Selçuk, ”Kılavuzda listesi ve kontenjanları verilen merkezi sınavla öğrenci alacak fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programları ve özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçmek amacıyla yapılacak merkezi sınavla ilgili usul ve esaslara yer verildi.’ ifadelerini kullandı.

SINAV BAŞVURUSU İÇİN EK İŞLEMLERE GEREK KALMAYACAK

son dakika ziya selçuk

LGS kapsamında 6 Haziran’da uygulanacak merkezi sınavın başvuruları, 5-14 Nisan 2021 tarihleri arasında Bakanlık tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecek. Otomatik başvuru işlemi, yurt içinde eğitim alan tüm 8’inci sınıf öğrencileri için gerçekleştirilecek. Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler ise başvurularını yayımlanan kılavuzunda bulunan formu doldurarak yapacak. Böylece öğrencilerin ve velilerin sınav başvurusu için fiziki bir başvuru yapmasına gerek kalmayacak.

Başvurusu Bakanlık tarafından otomatik gerçekleştirilen öğrencilerin sınava katılma zorunluluğu bulunmayacak. Sınava katılmak isteyen öğrenciler herhangi bir başvuru işlemine gerek duymadan sınava katılabilecek.

SINAVDA DEĞİŞİKLİK YOK

LGS merkezi sınavında oturumlar, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Geçen yıl olduğu gibi 2021 yılında da sınav uygulaması iki oturum halinde gerçekleştirilecek. Öğrencilere hepsi çoktan seçmeli türünde toplam 90 soru sorulacak.

Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve yanıtlamaları için 80 dakika süre verilecek.

Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunacak. Sınav sonuçları, 30 Haziran 2021’de “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

ZİYA SELÇUK’TAN EBA VE OKUL AÇIKLAMASI

Bakan Selçuk, ”EBA’da ders anlatan öğretmenlerimle sohbet ediyorum fırsat buldukça. Salgının başından beri kamera karşısındalar. Ülkenin en çok tanınan öğretmenlerinden oldular hâliyle. Öyle ki pazar esnafının “Eba Hanım hoş geldiniz!” diyeceği ve çocuğu için imza isteyeceği kadar. 🙂

Kahramanmaraş’ta “Eğitim hepimizin işi.” anlayışıyla hayat bulan 20 okul ve 34 Tasarım Beceri Atölyesi’ni açtık. TBA malzemelerinin meslek lisemizde üretildiğinin gururu ile çocuklarımızın yarınlarına katkı sağlayan Sürur Kaya ve projelerin emektarlarına teşekkür ediyorum.

Tarihi Maraş Lisesi ‘nde çok az şey bu kadar anlamlı, bu kadar güzel olabilirdi… Yedi Güzel Adam’ın adı ve anısına yapılan müze zamanda yolculuk gibi. Hepsini hürmet ve dua ile anıyorum. Yolunuz kahraman şehre düşerse uğramadan geçmeyin.” açıklamalarında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan uzaktan eğitim açıklaması:

 Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, açılışı yapılacak olan 20 okul ile 34 tasarım beceri atölyesinin 166 milyon liralık bir yatırım olduğunu söyledi.

UZAKTAN EĞİTİM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise öğrencilerin çok daha iyi imkanlarda, öğretmenlerin de çok daha iyi mekanlarda çalışması için gayret gösterdiklerini belirtti.

Selçuk, “Uzaktan eğitim dünyanın geleceğinde çok önemli bir yere sahip ve salgın vesilesiyle ortaya çıkan bu uzaktan eğitim konusu bugün bizim açımızdan bir başka önem taşıyor ve okullarımızın değişimini, dönüşümünü daha da ileriye götürmek için krizi fırsata çevirmek, dezavantajı avantaja çevirmek noktasında bir katkısı oluyor ve bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Biliyorsunuz 15 Şubat’tan itibaren Iğdır’da, Çorum’da, Sakarya’da, Edirne’de, Zonguldak’ta, birçok ilimizde peş peşe açılış törenleri yapıyoruz ve binlerce dersliğimizi çocuklarımızın, öğretmenlerimizin hizmetlerine açıyoruz.

Bu arada tasarım beceri atölyelerinden de yüzlercesini hayata geçiriyoruz, dün de UNICEF ile beraber 164 tasarım beceri atölyesini açma imkanımız oldu.

Bugün Kahramanmaraş’ta 20 okulumuzun 34 tasarım beceri atölyesinin toplu açılışını hep beraber yapacağız inşallah. Ve bu atölyeleri ben şahsen çok önemsiyorum. Bunu 2023 eğitim vizyon belgesine koyarken de çocuklar sadece kağıt kalemle çalışarak bilen çocuklar değil de yapabilen çocuklar olsun hedefiyle hareket ettik. Yani bir şeyi bilmenin ötesi yapabilmektir.

Yapabilmek bizim eğitimimizin ana düsturu, yoksa çocuklar sadece soru çözerek de sınavları kazanabilirler ama hayatta sorun çözemezler. Soru çözmek kolay ama sorun çözmek o kadar kolay değil bunun içinde atölyelerin çok büyük katkısı olacağına inanıyoruz.

Bir tasarım beceri atölyesinin gerçekten bir çocuğun hayatını nasıl dönüştürdüğünü binlerce kez görme fırsatı bulmuş bir olarak söylüyorum.

Çocukların atölyelerde olması lazım, yıllarca bu atölyelerde tecrübeler de bulunması lazım. Eğer bu tecrübeler olmazsa lise son sınıfa gelir ‘Benim İlkim nedir, yeteneğim nedir, hangi bölümü seçsem, nereye gitsem?’ diye hâlâ sorularla meşgul olur ama okul öncesinden itibaren binlerce kere tecrübe ederse, deneyim sahibi olursa, deneyim kütüphanesi zenginleşir ve çocuk kendini tanıma imkanı bulur, arkadaşlarına göre kendisine neler yapabildiğini neler yapamadığını fark eder, ona göre gelişim planı ortaya çıkar.”

BAKAN SELÇUK ”VAR OLUN GENÇLER”

Bakan Selçuk, “Kendimize okul değil, hayat seçtik.” diyenbir “okul ailesi”yle, Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle, buluştuk. Sorunlarını da çözümlerini de açık yüreklilikle dile getiriyor olmaları bizim için çok değerli; aldığımız notlar, yol haritamız. Var olun gençler…” ifadelerini kullandı.

MEB Bakanı Ziya Selçuk, ”Öğrencilerimizin uzaktan eğitim sistemlerimize erişimi için en hızlı alternatif çözümümüz olan http://ebadesteknoktasi.meb.gov.tr merkezleri yüz yüze eğitimde de açık kalacak.” ifadelerini kullandı. Detaylarına bakalım.

BAKAN SELÇUK YÜZ YÜZE EĞİTİMDE AÇIK KALACAK

Bakan Selçuk, ”Öğrencilerimizin uzaktan eğitim sistemlerimize erişimi için en hızlı alternatif çözümümüz olan http://ebadesteknoktasi.meb.gov.tr merkezleri yüz yüze eğitimde de açık kalacak. Sayısı 15 bine yaklaşan merkezimize @unicefturk ile 164 tane daha ekledik. Daha fazlasını hep birlikte yapacağız.” açıklamalarında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 164 yeni EBA Destek Noktası açılışında önemli açıklamalar yaptı. Bakan Selçuk, “Bu merkezler kalıcı merkezler. Yani küresel salgın döneminin bir ihtiyacını karşılamak için geçici olarak oluşturduğumuz merkezler değil” ifadelerini kullandı.

BAKAN SELÇUK’TAN EBA AÇIKLAMASI

son dakika ziya selçuk

Sayıları 15 bine yaklaşan EBA Destek Noktalarına UNICEF finansmanıyla eklenen 164 yeni merkezin ve 6 Mobil Destek Aracının tanıtımı Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Tören öncesinde bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Her öğrencimizin evlerinden canlı derslere katılabilmesi konusunda çok büyük bir altyapı oluşturduk.

Bu altyapıyı uluslararası standartlarda ele aldığımızda gerçekten öğrencilerimizin çok büyük bir kısmına hizmet edecek bir hale getirdik.

Günlük 3 milyon canlı ders yapabilme kapasitesine de eriştik. Ancak bazı aksaklıkları da gidermek için öğrencilerimize 25 GB internet paketi olan 100 binlerce tablet vermek ve bunun da yanı sıra 15 bine yakın EBA Destek Merkezi kurarak öğrencilerimizin en yakın EBA Destek Merkezlerine giderek burada istediği gibi yararlanmasını, ücretsiz olarak hizmetlerden yararlanması, söz konusu.

Bunun sayısını artırmaya çalışıyoruz ve bu çaba da bugün UNICEF’in desteği ile 164 yeni EBA Destek Merkezi’ni hazırladık. Böylece her çocuğumuza da adil bir şekilde ulaşma imkânımız olduğunu da göstermiş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

BAKAN SELÇUK: SAYGI VE DUA İLE ANIYORUM

Bakan Selçuk, ”Fotoğraflar, dün #Çanakkale’deki öğrencilerimizden geldi. “Karanfilleri şehitlerimizin ebedî istirahatgâhına tüm arkadaşlarımız adına bıraktık.” notuyla ulaştırdılar. Umutsunuz, gurursunuz evlatlarım. Şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarına rahmet ve minnetle…” açıklamasını yaptı.

MEB Bakanı Selçuk, ”Kosova ile eğitim alanındaki iş birliğimizi güçlendiriyoruz. Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli ile EBA’nın Kosova’da kullanıma açılması ve Türkçenin seçmeli yabancı dil dersi olarak daha fazla yer almasındaki çalışmalarımızı değerlendirdik.” açıklamalarını yaptı. Detaylarına bakalım.

Bakan Selçuk, EBA’nın Kosova’da kullanıma açılması

Bakan Selçuk, ”Kosova ile eğitim alanındaki iş birliğimizi güçlendiriyoruz. Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli ile EBA’nın Kosova’da kullanıma açılması ve Türkçenin seçmeli yabancı dil dersi olarak daha fazla yer almasındaki çalışmalarımızı değerlendirdik. Kardeş ülkedeki gençlere selam olsun…” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, ”Pek çok başarı hikâyesinin yazıldığı okullarımızdan birinde, Şereflikoçhisar’daki Yatılı Bölge Ortaokulumuzda başladık güne.” ifadelerini kullandı. Detaylarına bakalım.

BAKAN SELÇUK, İNTERNET PAKETLİ TABLET ULAŞTIRIYORUZ

son dakika ziya selçuk

MEB Bakanı Selçuk, ”Pek çok başarı hikâyesinin yazıldığı okullarımızdan birinde, Şereflikoçhisar’daki Yatılı Bölge Ortaokulumuzda başladık güne. Buralardaki öğrencilerimizin tamamına internet paketli tabletlerimizi ulaştırıyoruz. @Kizilay ‘la kırtasiye setleri de yolda. Gönüllülerimize minnetle.” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, Çocuklarımızın elinden tutmak, onların yolunu aydınlatmak bizim en öncelikli vazifelerimiz arasında.

Burada başarı hikayeleri çıkacak ki bu toprakların başarı hikayeleri biriksin. Buradan memleketimizin geleceği için parlak başarılar ortaya çıkacak ki bizim ülke olarak geleceğimiz aydınlansın.

İşte bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı olarak yatılı bölge okullarındaki bütün çocuklarımıza 25 gigabyte internet paketi olan tablet dağıtıyoruz. Bu büyük ölçüde tamamlandı.

Bu çalışmayı tamamlayıcı bir unsur olarak da ikinci bir husustan söz ediyoruz, bugün Kızılay ile beraber bu çocuklarımıza kırtasiye setlerinin temini ve çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında bir çalışmayla karşı karşıyayız.”

MEB Bakanı Ziya Selçuk, ”Salgın sürecinde eğitimde bir yılı geride bıraktık. Çok kısa sürede mesleki tecrübelerini bu ülkenin çocukları için teknolojiyle harmanlayan meslektaşlarıma ve hep yanımızda olan velilerimize teşekkürler.” açıklamalarında bulundu. Detaylarına bakalım.

Bakan Ziya Selçuk’tan Önemli Açıklama

son dakika ziya selçuk

Bakan Selçuk, ”Salgın sürecinde eğitimde bir yılı geride bıraktık. Çok kısa sürede mesleki tecrübelerini bu ülkenin çocukları için teknolojiyle harmanlayan meslektaşlarıma ve hep yanımızda olan velilerimize teşekkürler. Daha iyisi için çalışmaya devam. Eğitimde Bu Hafta 8-14 Mart 2021” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Selçuk, ”Gençleri iş öncelikli dış ticaret eğitimi almaya davet ediyoruz. Mesleki eğitimde sektörün ihtiyacı olan yeni bir köprü: Dış Ticaret Meslek Liseleri. Dış ticaret alanında gençlerimize yeni kapılar açacak iş birliği için Sn. @pekcan Bakanım ve @ismail_gulle ‘ye teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

Yeni Hedefin Okulların Tamamen Açılması

son dakika ziya selçuk

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk, 15 Şubat’ta başlayan ve 1 Mart’ta hız kazanan kademeli yüz yüze eğitim sonrasında yeni hedefin okulların tamamen açık kaldığı, güvenli bir ortam olduğunu ifade etti. Selçuk, sorumluluğun herkese ait olduğunun altını çizdi. İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklaması…

TABLO PAYLAŞTI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı yüz yüze eğitim açıklamasında dünyadaki eğitimin son durumuna ilişkin bir tablo paylaştı. Bakan Selçuk, vaka sayılarına göre okulların açık olduğu bir grafik çizimine yer verdi. Grafikte Türkiye’de okulların kısmen açık olduğu görülüyor. Fransa, İspanya, Belçika, Avustralya, Japonya, Rusya, Finlandiya ve Ukrayna’da okulların tamamen açık olduğu bilgisi de grafikte yer aldı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK’TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Bakan Selçuk, konu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Salgını tüm dünyayla birlikte yaşıyoruz ve dünya çocukları eğitimde benzer süreçlerden geçiyor. Dünyayı yakından takip ediyoruz. Bizim hedefimiz de ‘Okullar tamamen açık ve çocuklarımız güvenle eğitime devam ediyor’ diyebilmek. Başarabilmek elimizde, sorumluluk hepimizde” ifadelerini kullandı.

BAKAN SELÇUK YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Yüz yüze eğitimle ilgili son dakika açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yüz yüze eğitimde 3. haftadayız. Okula gelen öğrenci sayımız her hafta biraz daha artıyor.” dedi. Selçuk, “Dikkati, kontrolü, tedbiri elden bırakmadığımız bir hafta olsun.” ifadelerini kullandı.

BAKAN SELÇUK, YOLDA KARŞILAŞIYORUZ, TARTIŞIYORUZ

Bakan Selçuk, ”Liselilerle sözleşip buluşuyoruz, yolda karşılaşıyoruz; tartışıyoruz, hayallerini dinliyorum. Salgında gösterdikleri gayrete, eleştirilere, anlayışa çok saygı duyuyorum. Büyük bir sürecin içinden geçiyorlar. Biliyorum ki bu gayret, onları bambaşka yerlere taşıyacak.” ifadelerini kullandı.

Bakanlar Okullarda Misafir

Bakan Selçuk, ”Bir taraftan bakınca da ne günler diyor, insan. Başka zaman olsa bir sınıfa girdiğimde muhtemelen kolonya ikram etmeyeceklerdi. ” ifadelerini kullandı. Detaylarına bakalım.

BAKAN SELÇUK, BİLSEM’leri Çoğaltıyoruz

Bakan Selçuk, ”Bahar gibi taptaze, çocuklarım gibi umut yüklü fotoğraflar paylaşmak istiyorum. Zonguldak Terzi Köyü İlkokulu Tasarım Beceri Atölyesi’nde dersteyiz 🙂 Folluktan yumurta topladık, sporumuzu yaptık. Yaptıklarımızı anlattım ama mutluluğumu anlatamıyorum.

Her bir çocuğumuz, parmak izi gibi farklı. Bize düşen, kendi potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlamak. İlgi ve yeteneklerine göre eğitim aldıkları BİLSEM’leri çoğaltıyoruz. Hayırseverimiz Hayrettin Yavuz vesilesiyle Karadeniz Ereğli’de bir tane daha açtık. Minnetle…” ifadelerini kullandı.

BAKAN SELÇUK, SAYISINI ARTIYORUZ

Bakan Selçuk,”Bilim sanat merkezlerine çok özel yatırımlar yapıyoruz. Bir şekilde somut imkânlarının gelişmesi için de yatırım harcamalarını artırıyoruz. Bakanlığımızın politikaları arasında bilim ve sanat merkezleri önemli yer tutuyor. Öğrencilerimizin şahsi potansiyellerini gerçekleştirmeleri için önemli bir fırsat sunduğunu düşünüyoruz.” açıklamalarını yaptı.

Bakan Selçuk, son 10 gündür Türkiye’yi dolaştığını, birçok il ve ilçede bulunduğunu belirterek şunları kaydetti: “Şehirlerimizi yerinde görüp, öğretmenlerimizle sohbet edip, öğrencilerimizle dertleşip; bir şekilde ‘neyi nasıl yapıyoruz, neredeyiz, ne durumdayız’ bunu daha iyi anlamanın yolculuğunu da gerçekleştiriyoruz.

Bu yolcuğumuz bugün Zonguldak’ta devam ediyor. Bilim ve sanat merkezlerimiz, çocuklarımızın çok yönlü gelişmesi ve onların bilimin ve sanatın değişik bileşenlerinde kendilerini geliştirmeleri için özel bir ortam sağlıyor. Çocuklarımızın mizacını dikkate alan, çocuklarımızın ilgisini, yeteneğini dikkate alan bir bakış açısıyla çalışıyoruz. Bunların her geçen gün sayısının ve imkânlarının artıyor olması bizi çok memnun ediyor.

Bilim sanat merkezlerine çok özel yatırımlar yapıyoruz ve gelişimi için özel kadrolar ihdas ediyoruz. Bir şekilde somut imkânlarının gelişmesi için de yatırım harcamalarımızı artırıyoruz. Bakanlığımızın politikaları arasında bilim ve sanat merkezleri çok önemli bir yer tutuyor.

Öğrencilerimizin şahsi potansiyellerini gerçekleştirmeleri için önemli bir fırsat sunduğunu düşünüyoruz. Bu tür güzel yerlerde, temiz, ferah ve gelişmiş yerlerde, çocuklarımızla öğretmenlerimizle buluşmaktan ayrı bir memnuniyet duyuyoruz.”

Daha fazla bilgi için http://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-zonguldakta-bilim-ve-sanat-merkezinin-acilisini-gerceklestirdi/haber/22765/tr bakabilirsiniz.

BAKAN SELÇUK’TAN VELİLERE FLAŞ ÇAĞRI

Bakan Selçuk, ”Cep telefonunu dersten önce buraya bırakıp derse katılan öğrencilerimiz, cep telefonunu elinden bir an bile bırakamayan yetişkinlere örnek olabilir mi acaba? Anne babalar da evlerine şöyle bir köşe yapsalar ne çok şey değişir…” açıklamalarında bulundu.

Bakan Ziya Selçuk’tan Çok Önemli LGS Açıklaması

ziya selçuk lgs açiklamasi

Bakan Selçuk, ”LGS’ye hazırlanan öğrencilerimizin çalışmalarını kolaylaştırıp daha rahat bir hazırlık süreci geçirmeleri için onları örnek sorularla desteklemeye devam ediyoruz. Mart ayı örnek sorularına http://meb.ai/UUYi5N’den ulaşabilirsiniz gençler. İyi çalışmalar hepinize.” açıklamalarında bulundu.

8 Mart 2021 09:29 Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav’a yönelik olarak 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından beri her ay örnek sorular yayımlanmaya devam ediyor.

Bu yılki ilk örnek soru paketi 2 Aralık 2020, ikinci örnek soru paketi ise 6 Ocak, üçüncü soru paketi ise 4 Şubat 2021 itibarıyla 8. sınıf öğrencilerinin istifadesine sunuldu.

Mart ayı örnek sorularında, daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

Mart ayı örnek soruları ile beraber bugüne kadar 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.015’e ulaştı. Örnek sorular, 6 Haziran 2021’de gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav’a yönelik olarak öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay yayımlanmaya devam edecek.

Tüm detayları için burada bakabilirsiniz. http://www.meb.gov.tr/lgs-kapsaminda-merkez-sinava-katilacak-adaylar-icin-mart-ayi-ornek-soru-kitapcigi-yayimlandi/haber/22711/tr

 

 


Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 8 ay önce

Ziya geleceğimizi mahvettin

Anonim 8 ay önce

ziyaaaaaaaaaaaa

Anonim 8 ay önce

çok önemli açıklama valla

Anonim 8 ay önce

hızlı ve güvenilir haber verdiğinizi için teşekkürler webhakim.com