• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Bakan Ziya Selçuk’tan Önemli Mesajlar: Yüz Yüze Eğitime Başlayacak, Eba Destek Noktaları dolu, Aferin Çocuklar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘tan önemli paylaşımlar geldi. Resmi twitter üzerinden paylaşımlar yapan Bakan Selçuk;”Canlı dersler dolu, Eba Destek Noktaları dolu. Aferin size çocuklar; gönülden, yürekten aferin.” paylaşımını yaptı. Detayları haberimizde.

Bildiğiniz üzere uzaktan eğitim 31 Ağustos Pazartesi günü başladı. Yüz yüzü eğitim ise 21 Eylül günü başlayacak. Bakan ise yüz yüze eğitime yönelik çarpıcı paylaşımlar yaptı, detaylarına bakalım.

Bakan Ziya Selçuk’tan Önemli Mesajlar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

MEB Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında;”Alışkanlıkları değiştirmek hiç kolay değil. Ekrandan ders dinlemek, kendi sorumluluğunu alıp dersleri takip etmek hiç kolay değil. Ama başarıyorsunuz çocuklar. Çok güzel başarıyorsunuz.Canlı dersler dolu, Eba Destek Noktaları dolu. Aferin size çocuklar; gönülden, yürekten aferin.” paylaşımı yaptı.

Diğer yaptığı paylaşımında, ”Okullarda, öğretmen odalarında, canlı sınıflarda; 1.sınıfları okutacak öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizleyim. Ne büyük bir ekip olduğumuzu, salgında eğitimi nasıl büyük bir gayretle omuzladığımızı her gittiğim okulda yeniden anlıyorum. Hep söylediğim gibi” paylaşımında bulundu.

Bakan Selçuk diğer paylaşımında ise’‘EBA erişiminde sorun yaşayan çocuklarımız,evde çalışma imkânı olmayan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin çocukları için kurduğumuz EBA Destek Noktalarımızın sayısı bugün itibariyle 4080 oldu.Size en yakın EBA Destek Noktası’na, http://ebadesteknoktasi.meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.” paylaşımını yaptı.

Bakan Selçuk bu paylaşımında ise;”Yüz Yüze Eğitime Başlayacak “Özel Gereksinimli Öğrenciler”imize özel bir çalışma hazırladık. Okuma yazma süreçlerini kolaylaştıracak “Ses Temelli Okuyorum Yazıyorum” setine e-Kütüphane’mizden ulaşabilirsiniz.” paylaşımını yaptı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!