Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan takvime göre, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 15-26 Mart’ta ön başvurular alınacak.

20 bin sözleşmeli öğretmen

Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan takvime göre, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 15-26 Mart’ta ön başvurular alınacak.

Bakan Ziya Selçuk’tan Kritik Açıklamalar

son dakika ziya selçuk

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapsamında 40 Bin Öğretmene Patent Eğitimi Verildi Bakan Yardımcısı Özer: 2 ay süren eğitim programına 40 bin öğretmenimizin tamamı katıldı. 2020’de bu proje kapsamındaki okullara, 176 milyon destek sağlandı.

Bakan Selçuk, ”Öğrencilerimiz tedbirlerde çok dikkatliler. Biz öğretmenler, okullardaki maske, mesafe ve temizlik kurallarımızı oyunlarla, kitaplarla anlatıyoruz. Velilerimiz de buna günlük sohbetleriyle katılırsa çocuklar, bu iş birliğini çok daha iyi özümser. Desteğiniz önemli…” açıklamalarında bulundu.

Bakan Ziya Selçuk’tan Kurs Açıklaması

Bakan Ziya Selçuk'tan son dakika

Bakan Ziya Selçuk, “Kurslarımızla Köylerdeyiz” tanıtım programına katıldı. Kırsal kesimde ikamet edenlere yönelik 380’e yakın kurs programı hazırladıklarını söyleyen Selçuk, 25 bin köy muhtarına gönderdikleri mektupla eğitimin yaygınlaştırılmasına yönelik yeni bir aşamaya geldiklerine vurgu yaptı.

“Bu üretimler, bu kurslar hayata geçtiğinde tarımsal üretimin kılcal damarlara yayılması, yeni yöntemlerle ve modern usullerle üretimin artırılması noktasında büyük bir yolumuz ve yolculuğumuz var.” diye konuşan Selçuk, “Üreticilerimizin kıymetini çok daha iyi anladığımız bir çağı yaşıyoruz ve bunu desteklemek bizim ana vazifemiz” dedi.

Daha fazla detay için http://www.meb.gov.tr/halk-egitimi-kurslarimizla-koylerdeyiz/haber/22669/tr bakabilirsiniz.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER