• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Bakan Ziya Selçuk’ten Önemli Paylaşımlar: Hem de öyle güzel ve kolay öğrenirler ki şaşarız!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim ile ilgili önemli paylaşımlarda bulundu. Bakan Selçuk, Hem de öyle güzel ve kolay öğrenirler ki şaşarız” paylaşımında bulundu. Haberin detaylarına bakalım.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıklama

bakan ziya selçuk son dakika

Bakan Ziya Selçuk uzaktan eğitim kapsamında çocuklarının okuma yazmayı öğrenemeyeceğinden endişe eden velilere, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Okuma yazma öğrenilir. Hem de öyle güzel ve kolay öğrenirler ki şaşarız. Tıpkı bazı çocukların hiç kimse göstermeden durup dururken okumaya başlayıverdiği gibi… Bu, sahiden böyledir.” paylaşımında bulundu.

Diğer yandan ise Bakan Selçuk, yaptığı diğer paylaşımında veliler arasında “Uzaktan eğitim sürecinde 1’inci sınıf öğrencileri okuma yazmayı öğrenemeyecek veya çok zorlanacak” şeklinde bir algı olduğuna vurgu yaptı.

Hem de öyle güzel ve kolay öğrenirler ki şaşarız

son dakika haber meb

Milli Eğitim Bakanı Selçuk; ”Okuma yazma öğrenilir. Hem de öyle güzel ve kolay öğrenirler ki şaşarız, tıpkı bazı çocukların hiç kimse göstermeden durup dururken okumaya başlayıverdiği gibi… Bu, sahiden böyledir.” şeklinde konuştu. Ayrıca diğer yandan ise

“Biraz zaman alacak ancak uzaktan eğitimdeki 1’inci sınıf öğrencileri de öğrenecekler. Okulların yüz yüze açılmasına 1’inci sınıf kademesinden başlama sebebimiz okuma yazma telaşı değil. Bu çocuklarla öğretmen arasında, okul arasında sosyal, duygusal bir bağ kurabilmek. Yoksa okuma yazmayı elbette öğrenecekler.” açıklamasını yaptı.

1.Sınıflar Pazartesi Okula Başlıyor

Bakan Selçuk; 1. sınıf öğrencilerimiz pazartesi günü okula başlıyor. Her yılkinden daha çok yüreklendirilmeye ihtiyaçları var. Çevrenizde 1. sınıf öğrencisi görürseniz yüz yüze eğitime gelecek olanları sınıflarda, uzaktan eğitimle devam edecekleri ekranlarda heyecanla beklediğimizi söyleyin. paylaşımında bulundu.

Gayretin ürünü TRT EBA TV

Bakan Ziya Selçuk paylaşımında; Salgın süreci başladığında aldığımız en hızlı ve doğru karar, eğitimi televizyona taşımak oldu.Çok büyük bir emeğin, gayretin ürünüdür TRT EBA TV. Bugün, yeni yayın döneminin tanıtımındaydık. Emeği geçenler olarak, ekran başındaki öğrencilerimize ders sıralarından selam ederiz.” paylaşımında bulundu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER