İstanbul’da da hissedilen bir deprem meydana geldi!

Son dakika bilgisine göre az önce İstanbul’da da hissedilen bir deprem meydana geldi. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden İstanbul’da depremi hissettiklerini dile getirdiler. Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünün Balıkesir olduğunu açıkladı.

Balıkesir Deprem Son Dakika AFAD! Balıkesir Deprem Kaç Saniye Sürdü

Balikesir Deprem Son Dakika AFAD

Son dakika haberi: İstanbul’da da hissedilen depremin merkez üssü ve şiddeti belli oldu!

Son dakika haberi: İstanbul’da da hissedilen depremin merkez üssü ve şiddeti belli oldu! Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünün Balıkesir olduğunu belirtirken sarsıntının şiddetinin de 4.8 olduğunu açıkladı.

Yaşanan deprem sonrası ‘İstanbul’da deprem mi oldu?’ sorusu kısa sürede gündem oldu. Balıkesir’de meydana gelen deprem, çevre illerden de hissedildi. Depremle ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.

Balıkesir’deki deprem kaç şiddetinde?

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde şiddetli bir deprem meydana geldi.

Depremin saati AFAD tarafından 22.31 olarak açıklanırken derinliği 11.49 km olarak belirtildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre ise depremin büyüklüğü 4.8, derinliği 7.2 km.

VALİ YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, merkez üssü Balıkesir olan ve İstanbul’da da hissedilen deprem sonrası Twitter hesabından açıklama yaptı.

Vali Yerlikaya açıklamasında “Balıkesir, Dursunbey merkezli AFAD verilerine göre 4.7 büyüklüğünde meydana gelen ve İstanbul’da da hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun.” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA: ENDİŞE VERİCİ BİR SONUÇ SÖZ KONUSU DEĞİL

bakan koca son dakika aciklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da deprem sonrası açıklama yaptı. Endişe verici bir sonucun söz konusu olmadığını belirten Bakan Koca, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bakan Koca açıklamasında “Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde, yaklaşık yarım saat önce 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir.

112 Acil Ekiplerimiz bölgeyi taramak üzere görevlendirilmiştir. İlk bilgilere göre, endişe verici bir sonuç söz konusu değil. Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” dedi.

BAKAN SOYLU: SAHA TARAMASI DEVAM ETMEKTEDİR

tüm çağrılar 112 de birleşiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Balıkesir Dursunbey’de, 22.31’de gerçekleşen 4,7 büyüklüğünde #deprem’in ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine intikal eden herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.

Ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Balıkesirimize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA: BALIKESİR VALİSİ’NDEN İLK AÇIKLAMA

Balıkesir’de meydana gelen ve çok sayıda ilden hissedilen deprem sonrası Balıkesir Valisi Hasan Şıldak açıklama yaptı.

Vali Şıldak Twitter hesabından yaptığı açıklamada yerleşim yerlerinde herhangi bir olumsuzluğun olmadığını belirterek “Saat 22.31’de Dursunbey İlçemizde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle yerleşim yerlerimizde herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır.

Bölgede AFAD ve Jandarma Ekiplerimiz ayrıntılı tarama yapmaktadır. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD’dan ise depremin büyüklüğü 4.7 olarak açıklandı. Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde meydana gelen deprem saat 22.31’de gerçekleşti. Depremin derinliği ise 11.49 km olarak kaydedildi.

“ARKASINDAN 4.0’A VARACAK BİR ARTÇI OLMASI OLAĞANDIR”

Jeolog Prof. Dr. Okan Tüysüz NTV canlı yayınında depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Tüysüz açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Olan deprem Dursunbey’in biraz kuzeydoğusunda Kızılcadere köyünün kuzeyinde meydana gelen bir deprem.

Bu bölgede bildiğimiz büyük deprem üretebilecek bir fay yok. Burada daha büyük bir deprem beklentimiz yok. Türkiye’de bilinen bilinmeyen çok sayıda deprem üretecek fay var. Bu da onlardan biri tarafından üretilmiş bir depremdir. Arkasından 4.0’a varacak bir artçı olması olağandır. Ama bu bölgede çok kötü bir yapı söz konusu değilse bir hasar olmayacaktır.

AYRINTILAR GELİYOR…


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER