Başkalarının Sesiyle Konuşmak İsteyenler Bu Program Tam Size Göre !

Ana Sayfa Haber Başkalarının Sesiyle Konuşmak İsteyenler Bu Program Tam Size Göre !
  Teknoloji Firması olan Eerie, istediğiniz bir kişinin sesini, yalnızca 1 dakikalık bir kayıt ile kopyalayabileceğiniz bir program geliştiriyor.

Montreal merkezli firma, yeni hizmeti olan ses kopyalama programını yakın zamanda piyasaya sürmeyi hedefliyor. Şirket, 1 dakikalık bir ses kaydını, istediğiniz bir kişinin sesiyle değiştirmeye izin vereceğini söylüyor.

Bunun kanıtı olarak şirket, SoundCloud websitesinden aldığı bir kayıdı, ABD Başkanı Trump‘in Kanada’ya savaş ilan eden bir sahte ses kaydını yayınladı.

Şirket ses kaydının sahte olduğunu belirtmese, ABD ile Kanada’nın savaşa gireceğine inanabiliriz.

Bu program konu ile ilgilenenlere tanıdık gelebilir. Daha önce böyle bir sistemi Adobe VoCo programı ile tanıtmıştı. Programda 20 dakikalık bir ses kaydını, istediğiniz şekilde değiştirip, montajlayabiliyorsunuz.

Ancak bu programda, yalnızca 1 dakikalığına sahte ses kaydına izin veriyor.

Bu tür programların çoğalması, insanların sahte ses kayıtlarını, neredeyse orjinaline yakın olduğu için kötü amaçlı kullanabileceği konusunu gündeme getiriyor.

Ancak yetkili firmanın yaptığı açıklamada, ” Bu tür kanıtlar delil olarak sunulduğunda, gördüğünüz gibi ses kayıtları kolaylık değiştirilebilir “, olduğunu belirtiyor. Şirket tam tersi bu tür kanıtların eksikliğine dikkat çekmek istiyor.

Bu nedenle sahte ses kayıtları ile yetkili birimlerin yanlış bilgilendirilmesi konusunda uyarıyor ve daha fazla kanıta ihtiyaç duyduklarının altını çiziyor.

Ve bu program ile sadece dünya liderlerinin değil, istenilen herhangi bir kişi ile ses kaydı yapılabileceğini belirtiyor.

Aslında bu tür programlar her ne kadar korkunç bir karışıklığa yol açabilir olsada, ilerde bu tür kanıtların ne kadar kolay yapılabileceğini ve güvensiz olduğunuda öğretiyor.

Kaynak : https://thenextweb.com/apps/2017/04/24/eerie-tech-promises-promises-to-copy-anyones-voice-from-just-1-minute-of-audio/#.tnw_OcN6as8u

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir