Bel, Boyun ve Sırt Ağrılarına Son!

Ana Sayfa Haber Sağlık Bel, Boyun ve Sırt Ağrılarına Son!
  Amerika’da yapılan bir araştırmada Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışan kişilerin yaklaşık %86’sı gününün büyük çoğunluğunu oturarak geçirdiği ortaya çıktı.

Tamam ama bunun ne önemi var diyebilirsiniz. Ancak yeni dünya düzenine baktığımızda iş tanımları genel itibariyle bilgisayar kullanımını ve dolayısıyla oturmayı beraberinde getiriyor. Yine Amerika’da yapılan bir araştırmada yoğun bel ağrısı çeken kişilerin %54’ünün gün içerisinde sürekli oturan kişiler olduğu görülmüş.

Kısaca vardığımız sonuç şu: İşimiz icabı oturmamız gerekse bile doğru oturmayı beceremiyoruz veya yoğunluktan oturma pozisyonumuza dikkat etmiyoruz.

Bilgisayara doğru bu eğilme hareketini bilinçli yapmadığımızı düşünürsek bizi uyaracak bir sistem faydalı olurdu. Upright firması bu uyarıyı kendine görev edinmiş.

Şimdilik 2 tane ürünleri var; ağırlıkları 15 ve 25 gram olmak üzere. Sırt, bel ve omuzların yanlış pozisyona geçtiğinde uyarı vermesini sağlayan sensörler var. Şarjı da 2 gün ve 8 gün olarak değişmekte, micro USB ile veya yerleştirme istasyonu (Docking Station) aracılığıyla şarj edilebiliyor.

Kickstarter’da da devam eden süreçleri var. Yeni çağın fizyolojik rahatsızlığına çözüm arayan bütün girişimler gibi Upright da büyük potansiyel taşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir