Adına türlü senaryoların çizildiği, türlü efsanelerin dilden dile dolaştırıldığı ve yüzlerce hatta binlerce bilimsel makalenin yazıldığı Bermuda Şeytan Üçgeninin sırlarını biraz daha aralamaya ne dersiniz? Bu merak edilegelen olayın ne anlama geldiğini farklı perspektiften okumaya hazır mısınız? Öyleyse işte tüm yönleri ile Bermuda Şeytan Üçgeni nedir?

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir? Nerededir?

Bermuda, Amerika kıtasında yer alan Miami ile Porto Riko arasında kalan gizemli bölge olarak bilinmektedir. Bu bölgeler yarımadalar olup, elektromagnetik etkileşimin en fazla olduğu bilimsel olarak kabul edilmiş bölgeleri oluşturmaktadır.

bermuda şeytan üçgeni nedir

Bermuda Adaları, Porto Riko ve Florida Adalarının üçünün temsilen üçgen olduğu düşünülüp bu alanın “lanetli bölge” olarak tasviri sonucu, bu terimin çıktığı düşünülmektedir. Yani hafızanızda biraz daha canlanması adına açmak gerekirse; Porto Riko, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’ye bağlı deniz aşırı topraklardan olan Bermuda takım adalarının oluşturduğu 3’lü devletin tam ortasında yaklaşık 121, 119 ve 120 derecelik açılar ile bir üçgeni meydana getiren bölgeyi düşünebilirsiniz.

Bermuda Şeytan Üçgeni ilk olarak 1945 yılındaki gizemli bir uçak kazasının ardından adını ABD İstihbarat Örgütü (CIA)’nin notlarında yer alması sonucu aldığı düşünülmektedir. Ve sonrasında bu isim ile anılmaya başlanmış, günümüzde de birçok film ve kitapta da bu isimle bilinmeye devam etmiştir.

Neden “Bermuda Şeytan Üçgeni”?

bermuda şeytan üçgeni nedir

Bermuda Şeytan Üçgeni başlıklı binlerce metinsel ve bilimsel makale bulabilir ve daha derin incelemeler yapabilirsiniz. Fakat genel anlamda bu yazımızda önemli noktaları bulabilirsiniz.

1945 yılında ABD Hava Güçlerine bağlı 5 savaş uçağının bahsedilen bölgede kaybolması, tüm dikkatleri bu bölgeye yöneltmiştir. Ve sonrasında Almanya, İngiltere ve muhtelif ülkelere bağlı hava ve deniz güçlerine bağlı savaş araçlarının da bu bölgede kaybolmaları, tüm şimşekleri, bu “lanetli bölge” üzerine çekmiştir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Bilimsel Yaklaşımlar ve Tezler

Birçok araştırma, bu bölgenin “lanetli bölge” olmasının tesadüf olmadığı ve efsanelere dayalı açıklamanın doğruyu yansıtmadığını göstermiştir. Buna göre, bu bölgede atmosfer basıncının diğer bölgelere göre göreceli olarak daha fazla olduğu kanıtlanmıştır. Ve bahsi geçen alanlarda, elektromagnetik indüksiyonun oldukça fazla olduğu görülmüştür.

Dolayısı ile; bu bölgeye giren elektronik araçlar ile irtibat kesilinceye değin, elektronik araçlar magnetik baskı altına girmekte ve tüm sistem bertaraf olmaktadır. Dolayısı ile kontrolü imkansız bir hale gelen araçlar ile iletişim kesilmekte ve bu bölgeye takılan araçlar maalesef kontrolden çıkarak düşmektedir.

Bermuda Şeytan Üçgeni hakkında detaylı bilgi paylaşımını aşağıdaki yorum kısmında paylaşabilir ve farklı görüşleriniz varsa belirtebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!